Kui sulle keegi Amoremi tutvumisportaalis silma jääb, siis tahaksid kindlasti võimalikult sujuvalt kontakti luua, mis ideaalis süveneb, kohtinguni viib ja edasi millegi sügavama ja püsivama poole pöördub. Ainult et... kuidas alustada?
Kui jätta kõrvale nõuanded stiilis „ole lihtsalt sina ise”, millest kohe siin ja praegu tuge pole, siis soovitame lugeda seda artiklit, mille valmimisel konsulteerisime mitmete kohtinguasjatundjatega.
Kui sa pole just õnnesärgis sündinud, siis oled tõenäoliselt rohkem kui korra viibinud olukorras, kus märkad tutvumisportaalis kedagi meeldivat, saadad talle esimese kirja... ja sellele järgneb kas vaikus või nii pingutatud vestlus, et üks või mõlemad peagi alla annavad.
Sestap keskendub artikkel sellele kõige tähtsamale asjale, mida veebis tutvusi sõlmides silmas pidada: õige sõnumi edastamine. Õige sõnum on tähtsam kui detailideni läbimõeldud profiil või mistahes „10 veebis tutvuste sõlmimise kirjutamata reeglit”, mille stiilis artikleid netiavarustes karjakaupa leida võib.
Profiili koostamine on siin see kerge osa. Pildivalikut ja enesetutvustust võib alati täiustada, pilte näiteks profipiltniku abiga, teksti sõprade ja sõbrannade nõuannete toel. Mida aga raha eest osta ei saa, on kvaliteetne vestlus. Kui kasutajaprofiil on nagu CV, siis vestlus on tegelik tööintervjuu, millest kõik järgnev sõltub.
Sul on täita kolm eesmärki: tähelepanu saada (ja seda hoida), uurida, kas teie vahel võiks reaalne side tekkida, ja end autentsel kujul tutvustada.
Kõige vaevalisem võib olla siit muidugi esimene punkt. Kuna veebis on tutvumiseks valmis tohutu hulk inimesi, mis soosib pealiskaudset lähenemist, pead oma tervitusega piisavalt intriigi looma, et ta üldse vastaks.
Võib ka jääda lootma, et tabad teda igavlemas ja tal polegi muud teha, kui võõraga vestelda, aga sa ei loe seda artiklit selleks, et õnnele lootma jääda. Nii et lihtne „tere” ei pruugi olla piisav. Mine kohe asja juurde ja käi oma põhisõnum välja, et miks üldse vestlust alustasid.
Kui vestlus kohe ei katke, saad võimaluse uurida, kas teie vahel võib side tekkida. Me ei soovitanud meelega sidet luua või tekitada, sest sellist asja ei saa kunstlikult tekitada, kui sa pole just osav manipuleerija. Side on nagu elusolend, see tekib või mitte, sina saad ainult seemne idanema panna ehk endast teisele märku anda ja siis nii avatud ja mänguline olla, kui suudad ja olukord võimaldab.
Enda avamine käib sammhaaval ja ideaalis kordamööda. Kui enda kohta kõik võimalik kohe välja laduda, mõjub see paljudele mõnevõrra väsitavalt ja peletavalt, sest alles te ju tutvusite. Ava end natuke ja oota temapoolset samaga vastamist. Ehtsa sideme teke eeldab, et avatud on mõlemad, mitte ainult üks osapool, muidu pole asjal mõtet.
Kolmas samm, autentsus, on aga vajalik, sest huvi ja side ei saa püsima jääda ja areneda, kui neid ei toeta midagi tõelist. See muudabki eheduse ligitõmbavaks ja sarmikaks. Inimesed, kes ei karda olla „nemad ise”, on alati rohkem aktsepteeritud kui enda varjajad või rolli kehastajad, isegi kui nad ei saa avalikult igal sammu l kiita ega võida iga soovitud südant. Ole sina ise ja need, kes viibivad samal sagedusel, reageerivad sellele.
Et mitte mõnd lugejat robotiks või müügimeheks muuta, kes vestluse kindlal viisil ja kindlate võtetega üles ehitab, ei hakka me siin soovitama ka sobivaid teemasid, jutualustusi, nalju vms.
Küll aga tasub mõelda, et kuna sa teist inimest esialgu veel üldse ei tunne ja tema isiklikud eelistused ja piirid on teadmata, siis tasub esialgu tagasihoidlik olla „laetud” lähenemistega. Ära ehita vestlust kohe teemadele, mis kipub inimesi üldiselt tülli või vaidlema ajada – või hoopis ära hirmutada või eemale peletada. Näiteks seks ja seksieelistused, hinnangud teistele inimestele, üldse isiklikud meeldimised ja mittemeeldimised. Teisisõnu, püsi avatud, aga ära suru end peale. Keskendu teise tundmaõppimisele, selleks sa ju vestlust alustasid, mitte oma tõekspidamiste jõulisele levitamisele. Ja kui see vilja kannab ja vestlus süveneb, on lootust ka kohtinguni jõuda.