Paljude poolt põlatud 2020. aasta on seljataga ja meie silmad lootusrikkalt jälle tulevikku suunatud. Kuna inimestele meeldib teatud ajahetki eriliselt tähendusrikkaks pidada, sobib aastavahetus suurepäraselt selleks nullpunktiks, mille abil uut algust planeerida.
See ei tähenda, et senine elu ja suhted – sest millele muule AmoreMi tutvusportaal ikka keskendub kui suhted ja sobiva kaaslase leidmine – peaksid täiesti korrast ära olema. Vahel on vaja lihtsalt valitud suunda kontrollida ja vajadusel kursimuutus paika panna...
Esmalt tuleb muidugi endas selgusele jõuda ja mõista, mis üldse korrigeerimist vajab. Kas elad üksi või kaaslasega elu, mis enam ei rahulda? Kas teed millegi nimel ohverdusi, mis ei tundu enam seda väärivat? Kas viibid suhtes, millel üldse enam mõtet ei näe? Moodne inimene on keeruline olend ja vahel tekib näriv ärevus- ja tühjustunne ka ilma selge põhjuseta.
Ära muretse. See on normaalne osa su arengust ja teekonnast. Arengut võib kujutleda lõputu maanteena, kus põhimõtteliselt iga rada viib kuhugi, aga teekonna nautimiseks on vaja siiski üldises mõttes paika panna, kuhu suundud.
Sa arened ja vahetad vastavalt sellele radasid – selle vastu ei saa. Mis võis kunagi rahuldav või koguni ideaalne tunduda, ei pruugi enam üldse huvi pakkuda. Mis kunagi meeldis, võib korraga eemalepeletavalt mõjuda. Kus varem vaikisid, teed nüüd end kuuldavaks.
See kõik võib tekitada ebamugava tunde, sest meenutab, et miski pole jääv. Aga ajutine paus või tasakaalutus on tegelikult asi. See annab märku, et oled hakanud senisest enam oma sisehäält kuulama ja hindama ning selgeks saab, et elus leidub olukordi ja inimesi, kes pole (enam) su aega, energiat ja tähelepanu väärt.
Kui sa oled valmis oma elus rohkem keskse ja juhtiva rolli võtma, või rooli taashaarama, siis pakub AmoreMi selleks välja kolm sammu, mida järgida.
Kuidas endale uus algus luua? Esiteks uuri, mis sinu sees toimub. Tutvu mõtete ja tunnetega, mis sind igapäevaselt täidavad. Kui tahad teada, mida oma uues elus üldse tahad, pole parata – pead alustama just sellest.
Võid pidada päevikust, et oma mõttevoolust selgem ülevaade saada, aga tähtsaim on võtta aega, et endas leiduvatel materjalidel korrastuda ja settida lasta. Mis sind rõõmsaks teeb ja sulle rahu toob? Kui palju see erineb sellest, kuidas enne olid?
Teiseks sea paika oma põhiväärtused. Need juhivad läbi kõikide otsuste, mida teed, ja aitavad ise ka oma valikuid uskuda, mitte neis kahelda. Kui sa pole kindel, mis väärtused sind kõige paremini iseloomustavad, on nüüd just sobiv aeg sellele mõelda. Kui need on paigas, selgineb edasine rada juba piisavalt, et sellel (või selle suunas) liikuma hakata.
Kolmandaks harjuta lahtilaskmist. Esimene asi, millest pead õppima lahti laskma, on selja taha jäänud tee ja inimesed. Kui elus hakkab mingi peatükk lõpule jõudma, segab pahatihti uue juurde liikumast süütunne või midagi samaväärselt rasket. Ikka juurdleme, kas oleks võinud midagi teisiti teha või muutudes teistele vähem haiget teha.
Uus algus pole tingimata kerge, aga igaühel võimalus ja õigus aeg-ajalt suunamuutus teha ja puhtalt lehelt alustada. See eeldab nii endale kui teistele nende vigade andestamist. Tänulikkus on siin parim abimees, kasvav teadlikkus enesest aga parim õpetaja ja suunanäitaja...