Suhtes teevad vigu kõik inimesed, nii mehed kui ka naised, aga enamik vastavateemalisi artikleid keskendub meeste miinustele. Seekord teeme vastupidi ja vaagime hoopis tüüpilisi vigu, mida teevad naised.
Tähelepanekud põhinevad elukutseliste suhtenõustajate tarkuste põhjal. Siin need on, suvalises järjekorras.
1. Sa ei tea oma väärtust
Kas sulle hakkavad meeldima mehed, kes sind eriti hästi ei kohtle või vaimses mõttes end üldse kätte ei anna? Või äkki sa suhtes olles partnerilt ei küsigi, mida tahad või vajad? Või kannatad ilmaasjata igasugust jama, lootuses, et kõik ühel heal päeval nagu võluväel korda saab?
Kui vastasid vähemalt ühele neist küsimusest jaatavalt, siis tere tulemast klubisse – sa pole siin kaugeltki üksi.
Inimestel on suhetes üldiselt kaks põhihirmu: et minust ei piisa ja et keegi mind ei armastaks, kui ta mind lähemalt tundma õpiks. See muudab paljud araks ja veenab mitte enda eest seisma.
Aga kurb tõsiasi on see, et kui sa enda eest ei seisa ja lased end ebarahuldavalt kohelda, on üsna vähe lootust, et partner sind järsku rohkem austama hakkab. Imesid muidugi juhtub, aga…
2. Toetud liiga palju oma mehelikule energiale
Nii mõnigi naine on elus kaugele jõudnud, aga ei suuda kogu oma edukusest hoolimata suhteid hoida. Või siis naine on üksikvanem ja peab lapsele mingis mõttes ka isa eest olema.
Mõlemal puhul peab naine toetuma palju oma mehelikule omadustele või energiale (meis kõigis on mingil määral esindatud mõlemad sugupooled). Kui ta teeb seda piisavalt kaua, võib juhtuda, et ta muutub ise ka veidi mehelikumaks kui kasuks tuleks.
Kui sa saad kõigega ise hakkama ja tunned, et ei vajagi enam enda kõrvale meest, tunnetab seda ka mees ja ei leiagi põhjust su kõrval püsida. Välja arvatud, kui ta on ärakasutaja, kes otsib naises enda toetajat ja ülalpidajat.
3. Sa lihtsalt ei mõista mehi ja meessugu
Naine, kes mehi mõistab ja oskab nende mehelikke väärtusi hinnata, võib oma suudlusega konna printsiks muuta. Ja vastupidi – kibestunud naine, kes oskab meestes ainult probleeme näha, muudab oma suudlusega printsi konnaks.
Kui sa mehi ei mõista, ei ole sa võimeline oma neis parimat välja tooma. Ja kui sa neid ei austa, siis ei austa nemad kokkuvõttes ka sind. Maailm on su peegelpilt.
4. Sa püüad meest muuta
Enamike meeste jaoks on häiriv, kui naine üritab teda aina muuta või – veel hullem – teeb ta oma uusimaks „projektiks“, mille kaudu maailma parandada.
Muutmissoov võib väljenduda pidevas kriitikas ja näägutamises, millega naine meest kostitab: kritiseerib ta riietust, lauakombeid, hügieeni, välimust vms.
Paljud naised kalduvad mehi kritiseerima, aga see ei too kunagi head. Parimal juhul tekitavad need pingeid, halvimal juhul solvavad ja panevad teist partnerit otsima.
Inimesed tahavad, et neid aktsepteeritaks nagu nad on. Kui sa tunned vajadust meest muuta või kasvõi natuke „tuunida“, siis pidev norimine, naljatamine või lauskriitika ei aita. Kuidas sulle meeldiks, kui tema sinuga nii käituks?
5. Sa oled tänamatu
Naiste kõrval, kes oma väärtust ei mõista, on muidugi ka teine äärmus: enesekesksed naised, kes paistavad uskuvat, et maailm (või mehed) on neile pidevalt võlgu.
Nad ei oska tõesti tänulikud olla, kui mees neile tähelepanu pöörab, neid aitab ja hästi kohtleb. Nad tunnevad alati, et see kõik ongi ära teenitud. Leidub ka päris palju naisi, kes püsivad suhtes selleks, et kinke saada. Või lasevad endale välja teha, ilma et meest tõsiselt võtaks.
Ärakasutamine muudab sind paljudele toredatele meestele ebaatraktiivseks, ja igatahes on see käitumine, millele puudub õigustus.
6. Sa ei anna mehele parimat, mis sinus kui naises leidub
Nii mees- kui ka naissool on üksteisele midagi tähtsat anda, mida teine pool ise endale anda ei saa – vähemalt mitte sama rahuldustpakkuval viisil.
Meessoo eelis või kink naissoole (nimetage seda, kuidas soovite) on võime kaitsta ja turvalisust pakkuda. Paljud mehed tunnevad selle üle suurt uhkust, et saavad naise elu kergemaks muuta või isegi teda üleval pidada. Kui mees vanaks jääb ja selle võime kaotab, või see väheneb, mõjub see paljudel juhtudel tema enesehinnangule halvasti.
Aga mis võiks olla naissoo eelis või kink meessoole? Meest oma armastusega turgutada ja tema eest hoolitseda; laiemalt võttes teile kahele meeldiv kodu luua.
Kui naine omapoolsest andmisest huvitatud pole ja/või mõtleb eelkõige sellele, mida temal on saada, võib see kujuneda põhjuseks, miks mehed ei taha temaga jääda. Hea suhe ei alga eales küsimusega: mida minul sellest saada on?
7. Sa tekitad alati uusi probleeme
Tüüpiline mees hindab ennast, kui suudab probleeme lahendada ja asju kergemaks muuta. Kui ta parajasti ei tööta, tahab keskmine mees puhata ja lõdvestada, mitte aina teie suhtest rääkida või sellega seotud kitsaskohti arutada.
Kui ta ei saa konkreetseid lahendusi välja pakkuda, siis hakkab teda kogu see rääkimine häirima. Kui naine aga rahule ei jäta ja mehe vaatenurgast aina uusi probleeme tõstatab, võib see mehe üsna kiiresti eemale peletada või panna veel rohkem endasse sulguma.
Kui sa mehest hoolid, siis ei rahuldaks sind ilmselt kumbki mainitud tulemus. Nii et püüa ühiselt leitud lahendusi rakendada ja mitte teemat aina uuesti üles võtta.
8. Usaldusprobleemid
Mees tahab tulevikku planeerida naise kõrval, keda ta usaldada saab – ta peab sisimas tundma, et naine ei jätaks teda raskel hetkel üksi ja seab suhte esikohale.
Kui ta sind mingil põhjusel üldse usaldama ei hakka või sa usaldust murrad, võib ta küll sinuga kenasti käituda, aga sa ei saa ühise tuleviku suhtes enam kindel olla.
Pole ime, et meestel on sõjaväes ja teistes range hierarhiaga organisatsioonides kindel eetiline koodeks kehtestatud. Elu ja suhete hindamiseks rangeid paindumatuid põhimõtteid rakendada paistab olevat lausa meeste loomuses.
9. Püüad teda liiga ruttu endaga siduda
See on üks levinumaid vigu, mida naised teevad. Üks suudlus, üks kohting, üks seks – ja armunud naine võib juba eeldada, et teil on täisvereline püsisuhe.
Kui sa tahad, arva pealegi, ja võib-olla mõtleb mees samamoodi, aga nii varane etapp pole õige aeg hakata suhet paika panema ja reegleid määrama. Mees peab esmalt isiklikult veenduma, et sinu nimel on mõistlik vabadusest loobuda ja suhtele keskenduma. Vt eelmist punkti!
See pole tegelikult isegi niivõrd mehelik kui üldinimlik omadus: avalda survet, ja teine tõmbub eemale.
10. Ta arvab, et võiks leida parema partneri
Meeldib meile või mitte, armastus on lahinguväli ja seal tuleb eluspüsimiseks vaeva näha (ehk teistega konkureerida).
Absoluutselt iga inimene tahab olla koos partneriga, kes tundub hea valikuna. Me tahame tunda, et tegime head kaupa.
See on üllataval kombel isegi tähtsam kui mõistva ja samade väärtustega partneri leidmine. Miks muidu kipume „head“ poissi/tüdrukut ära põlgama või neist peagi tüdinema ning vähem „head“ partnerit otsima, kes meid lihtsalt elevile ajab.