Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Esimene kohting kohvikus

5 küsimust, mida ära parem esimesel kohtingul esita

Esmakohting võib meenutada tööintervjuud. Tahaks hea mulje jätta ning mitte midagi valesti öelda või teha, aga ei tea, kuidas. Kust sina saadki teada, mida teine mõtleb ja tunneb? Otsustav tähtsus sinu kasuks või kahjuks võib olla igal pealtnäha suvalisel pisiasjal.

Tõsi, sa ei saa suurel määral mõjutada seda, millise mulje sellele meeldivale võõrale jätad, kellega soovid lähemalt tutvuda. Küll aga on sinu võimuses jätta esitamata küsimused, mida tutvumis-spetsid vältida soovitavad. Kaaslasele ebamugava tunde valmistamiseks on hiljem suhte ajal aega küll!

“Kuidas sa oma vanematega läbi saad?”

Sellist küsimust tasub esitada siis, kui oled tõesti päris kindel, et kohtingukaaslane tahab end väga isiklikust küljest avada. Sama kehtib muidugi ka teiste isiklikku elu puudutavate teemade kohta, aga just vanemate-teema kipub kergesti jutuks tulema juba esmakohtingul.

Inimesed küsivad taolist asja üldiselt teisele mingi üldise hinnangu andmiseks, eriti suhtesobivuse seisukohast. Isegi kui kaaslane ei tea, miks küsid, võib tal kergesti tekkida tunne, et vastusel on palju kaalu. See võib teda närviliseks teha, mis tekitab paljudes ka reaktsioonina pahameelt või soovi endasse sulguda. 

Kokkuvõttes tasub selliseid “laetud” teemasid esialgu vältida. Kellegagi läheduse saavutamist ei saa jõuga kiirendada, see tuleb siis ja ainult siis, kui hetk on küps.

“Kas sa otsid suhet?” / “Kas meist võiks paar saada?”

Ilmselt sa meeldid talle piisavalt, et te üldse oma esimese kohtinguni jõudsite, aga suhtest rääkimine hirmutab selles tutvusefaasis ilmselt enamikku meist.

Sul tasub aus olla oma üldiste kavatsuste osas – kas otsid midagi püsivat või mitte –, aga eelkõige siis, kui see jutuks tuleb, mitte tingimata esmakohtingu osana. Tõenäoline, et sellise küsimuse peale tõmbub (alateadlikult) kaitsesse ka inimene, kellele sa üldiselt päris kutsuv tundusid.

Kui suhteküsimus sulle väga tähtis on, annab tema võimalikust vastusest aimu ka see, kui avalalt ta oma minevikust ja suhetest või elufilosoofiast üldse räägib. Aga ära eelda, et tal on selleks ajaks juba kindel nägemus, kas teil on ühist tulevikku ja milline see olema peaks.

“Miks te (mingi eksiga) lahku läksite?”

Samuti väga isiklik küsimus, mis tekitab ka tunde, et vastus paneb tema kohta midagi väga olulist paika. Hirmutab inimesi üldiselt vähem kui eelmine, aga seab siiski kaaslasele liiga palju survet end avada. 

Kui lahkumineku-teema, mida sa kohe pead esimesel kohtingul käsitlema, siis tasub sellele läheneda ettevaatlikult, andes vastajale võimaluse oma tempo valida. Parim oleks, kui ta seda teemat ise alustab ning laseb sul suunavate küsimuste abil jätkata (Ja mis siis juhtus? Mida sa siis tundsid? Jne).

Esmakohtingul ei maksa eksidele keskenduda ka seetõttu, et fookus liigub kõige olulisemalt – teie kaks, siin ja praegu! - mujale. Seda sa ju ei taha?

“Milline seks sulle meeldib?”

Kui teie vahel tekib hea klapp juba esmakohtingul, siis pole ime, kui ka intiimelu mingil määral jutuks võtate. Üldiselt aga tasub selle teemaga (ka seksi endaga) natuke oodata, veendumaks, et nii tundlik valdkond vähemalt ühele osapoolele ebamugavusi valmistama ei hakka.

Isegi kui tunned end seksist rääkides vabalt ja esmakohting väga hästi sujub, ei maksa eeldada, et ülaltoodud küsimus partnerit “lukku” ei pane, mis meelitaks teda halvemal juhul isegi koosviibimist katkestama ja edaspidist suhtlemist vältima.

Muidugi on hullemaidki seksiteemalisi küsimusi, millega kaaslast esmakohtingul üllatada, näiteks küsida tema varasemate voodikaaslaste arvu.

“Kas sul on terviseprobleeme?”

Tervis on üks neist valgustkartvatest teemadest, millest paljud ei julge informeerida isegi lähedasi. Võid üsna kindel olla, et liiga ruttu selle kohta küsimine paneb ta end ebamugavalt tundma, halvemal juhul sinu suhtes end vaenulikult tundma ja isegi valetama.

Kui kaaslane tahab selle teema ise üles võtta, eriti kui seda on raske varajata, siis pole loomulikult probleemi. Kui sa tahad aga lihtsalt uudishimu rahuldada, jätab see sinust halva mulje.

Kokkuvõttes

Esimestel kohtingutel võib igasuguse pärimise kuldreegliks olla: mõtle, kuidas sa ise end tunneksid, kui keegi kohe tutvuse alguses nii küsiks? 

Aga ära heida meelt, kui vestlus ei kulge kohe ideaalilähedaselt. Iga detail ei saagi kohe paigas olla ja iga lause õnnestuda. Pigem on esimeste kohtingute eesmärk teisest üldisem mulje saada, mille põhjal üldse midagi põhjapanevamat otsustada saaks…