Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvub telefonis

8 soovitust, kuidas internetis edukamalt tutvuda

Tutvumisportaalis tutvuste otsimise plusse ei pea pikalt selgitama. Arvuti ja telefoni kaudu jõuab su ette mõne hetkega rohkem tutvumishuvilisi, kui enamik suudaks tavaelus leida. Ja nendega on võimalik lähemalt tutvuda just sulle sobivas tempos ja hetkel!

Paraku kaasnevad nii rikkaliku valikuga ka omad probleemid. Kellele läheneda, keda kõrvale jätta? Kes on lihtsalt kaunis ja kellel on rohkem sisu? Ja tegelikult on sama palju valikut ka kõigil neil, nii et kuidas just endast parim võimalik mulje jätta?

Räägime täna sinu võimalustest näidata enda paremast küljest.

Esmamulje

Esmamulje on tähtis, seda ei maksa alahinnata. Kuna esmamulje sinust kujuneb just tutvumisprofiili põhjal, tasub sellesse lisatavad tekstid ja pildid läbi mõelda, et mitte vale muljet jätta. 

AmoreMi toimetus on hea profiili koostamise ja sobivate piltide valimise teemat varem põhjalikult käsitlenud, soovitame üle vaadata lood tutvumisvprofiili kirjutamisest siin.

Lisaks tasub mõelda, milline peaks olema su lühikirjeldus, mis jääks silma/meelde ka neile, kellel pole parajasti mahti su profiiliga (niiöelda netiesindusega) pikemalt tutvust teha. Mida rohkem see su isiksust väljendab, seda parem. Igaüks võib ju kirjutada, et olen naeru- ja reisihuviline, aga vaevalt see kuidagi eristub ja meelde jääb.

Mõnele piisab ainult ühest pilgust udusele profiilifotole või keskpärasele stamp kirjeldusele, et lükata profiil kõrvale ja liikuda edasi järgmistele võimalustele. Võid ju öelda, et ju ta siis ei väärigi sind, aga tegelikult on see üks raisatud võimalus ka sinu jaoks.

Küsi nõu

Aga ära piirdu ainult oma isikliku muljega sellest, kui hästi sul tutvumisprofiili loomine välja tuli. Lase see mõnel sõbral ja lähedasel üle vaadata, kes sind üsna hästi tunneb ja julgeb kriitikat teha. 

Ta võib soovitada mõnda täiendust või muudatust, mille tegemise üle sul hiljem väga hea meel on. Ikka juhtub, et teised näevad meie juures mingeid omadusi ja aspekte, mida ise ei oskagi kohe märgata või üles leida.

Võib-olla vajad sa just julgustust ja inimest, kes oskaks sinu parimad omadused tuua esile ning neid teistele ka avada. Liigne tagasihoidlikus ei ole ka tutvumisel eriti abiks.

Ole aus

Paljudel meist on raskusi enda avamisega, eriti võõrale, aga tutvumisprofiili koostades on ausaks jäämine siiski väga oluline. See võimaldab sinu vastu huvi tundjal kohe teada ja vaimselt valmistuda, kas leidub mingeid takistusi, mis teie edasist suhtlust oluliselt mõjutada võiks. 

Kui sul on näiteks lapsi või lemmikloomi (kelle vastu teisel inimesel võib allergia olla), on see igati oluline info, mida su kohta teada.

Valed või tõe liialt ilustamised tulevad tutvuse süvenedes tavaliselt kergesti välja – vähemalt on tunda, et midagi olulist jääb rääkimata – ja hiljem neid siluda on tunduvalt raskem, kui kohe alguses aus olla.

Huumor

Huumor on nagu sool toidus – liiga palju võib asja ära rikkuda, liiga vähe jätab selle maitsetuks ja igavaks. Vähe leidub inimesi, kellel tõesti ei paista huumorimeelt olevat ning keda nali ja naer täiesti külmaks jätavad. 

Üldiselt tasub aga huumorile tähelepanu pöörata – õnnestunud naljad seovad inimese ja tekitavad nende vahel lõdvestunud oleku. Hea huumorisoon viitab ka, et isik on intelligentne ja avatud olekuga. Kui kaks inimest suudavad omavahel nalja teha ja naerda, annab see neile rohkem lootust hästi läbi saada kui vastupidine olukord.

Huumori kõrval hakkab hästi silma ka inimese üldine positiivne hoiak. Proovi nii tutvumisprofiilis, suhtluses kui edasi ka kohtingul hoida oma olemises positiivset joont ja keskendu suhtluses pigem heale sinu elus kui halbadele kogemustele. Positiivsed inimesed meeldivad meile kõigile rohkem.

Valikud, valikud…

Kuigi kaaslasi otsides on mõistlik mingid põhivalikud paika panna (sugu, vanusevahemik, asukoht), tasub kõigele muule siiski avatud meelega läheneda. 

Mis siis, kui mõni huvitav inimene pole nii pikk või palju koolis käinud, kui sulle mõistlik tundub?! Sa ei saa teada, kuidas keegi meeldib ja kellega sobid enne, kui temaga mõne aja jooksul juba lähemalt suhtled. Tutvumisportaal võimaldab seda teha meeldivalt neutraalses ja survevabas keskkonnas, mida ei saa öelda hiljem päriselus kohtumise kohta.

Kuigi tutvumisteenuse otsingufiltrid ahvatlevad valima kaaslasi väga peenel viisil, võivad neist saada meie tutvumisteekonnal lõksud, mis piiravad tegelikke võimalusi ja ühtlasi leida tõeliselt hea kaaslane. Sul on rohkem valikuid kui ennast filtridega liialt ei koorma ja lubad enda ellu inimesi, kellega on tore tutvuda ja kes juhatavad sind samm-sammult selle päris oma kaaslaseni.

Enne kohtumist 

Digiajastul võib kergesti ununeda, et võõra inimesega kiirsuhtlust harrastada ja päriselt rääkida on kaks täiesti eri asja. Teineteisele sõnumeid saates läheb meie tegelikest eelistustest ja reaktsioonidest palju kaduma, ka pole survet siin ja praegu keskenduda ning huvitav olla (vestlust üleval hoida).

Seega võiks esmakohtingule kindlasti eeldada vähemalt üks telefonikõne, mille ajal tekivad temast uued muljed ning kõhutunne võib isegi selgelt märku anda, kas tegelikult kohtumine on mõistlik.

Tänapäeval on kerge teha ka videokõnet, mis on isegi parem kui niisama helistamine. Saad teisest täpse mulje kätte, et mittesobivuse korral rohkem mitte kummagi aega kulutada.

Kuidas kohtuda

Esimeseks kohtumiseks on ideaalilähedased avalikud ja mõlema jaoks neutraalsed paigad. Mida vähem end selle huvitava, aga siiski võõra inimesega alguses siduda, seda vähem tekib ohtu hiljem sekeldustesse sattuda – parem on mitte teda kohe enda juurde koju kutsuda või ja tema juurde minna või näiteks lasta tal end autoga kuhugi kaugele sõidutada.

Ka võiks esimene kohting olla suhteliselt lühike ja spontaanne, näiteks pool tundi kohvitassi taga lobisemine. See annab võimaluse veenduda, et tema jäetud (kohtumiseks piisavalt soodne) esmamulje võib ka pikemas plaanis toimida. Saad kogemuse läbi seedida ja veenduda, et tunne on õige.

Ära võta tutvust kohe liiga tõsiselt

Inimestel on erinevaid kogemusi, aga üldiselt kipub olema nii, et paljudest tutvustest ei saa asja ka siis, kui esmalt kõik tore tundub – alaku see netis või päriselus. Tihtipeale uued tuttavad lihtsalt kaovad ega vaevu selgitama, kas midagi läks valesti.

See on paratamatu: mida rohkem teineteise kohta teada saate, seda rohkem on ka infot, mille põhjal kaaslasest midagi arvata. Sestap ei maksa uuele tuttavale kohe suuri lootusi panna – anna nii endale kui ka talle aega veenduda, et mäng väärib küünlaid.

*** 

Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et kuigi veebis tutvuste otsimine võib tunduda petlikult kerge – ka võõra inimesega sõnumeid vahetada on ju kerge! –, nõuab tulemus omajagu õnne ja positiivset meelt. 

Ära heida meelt, kui juba kolm pealtnäha toredat kaaslast päriselus kohtudes külmaks jätavad – või siis hea esmamulje järel tekib ka kahtlusi. Nagu elus ikka, tuleb soovitud tulemuse nimel ka pingutada. Kui kõik liiga kergesti sülle kukuks, ei oskaks me seda tõenäoliselt piisavalt hinnata.