Kas oled kunagi mõelnud või isegi välja öelnud lauseid stiilis „Mulle ei meeldi kohtingutel käia”, „Kohtingud on nõmedad”, „Tahaks ometi kedagi normaalset leida”, „Ma lihtsalt ei leia kedagi”, „Kõik head mehed/naised on võetud”, „Kohtinguelu on nii raske” jne?
Kui oled, siis tere tulemast klubisse. Paljud meist on samas punktis olnud. Aga mõtle nüüd, miks sa nii mõtled ja ütled?
Terve eraldi artikli võiks kirjutada välistest põhjustest, miks tänapäevane kohtinguelu ja kellegi tähendusrikka leidmine nii keeruline on. Aga fakt on see, et leidub ka palju inimesi, kes leiavad sobivaid kaaslasi ilma vaevata ja naudivad ka meeldivaid kohtinguid.
Mida nad teevad teisiti, et neid edu saadab? Äkki peitub saladuse lahendus mitte mingis välises põhjuses, mida ei saa pahatihti kontrollida ega mõjutada, vaid neis enestes? Mõtle hoolega, et mis sinus võib sellist olla, mis kohtinguelu nii raskeks muudab.
Just nii, lugesid õigesti. Asi võib olla sinus. Võib-olla sa teed midagi, mistõttu kohtingulkäimine selliseks parajalt tülikaks ettevõtmiseks muutub. Paljudel, kellele kohtingud peavalu teevad, on tegelikult igasuguseid häid ja veel paremaid omadusi, mis neist kellelegi toreda kaaslase teeks. Aga nad ise ja sõbradki ei pruugi aru saada, et miks nad pole juba kedagi leidnud.
Nii et kui sinus pole midagi sellist, mis esimese kohtingu alati pöördumatult rikuks, siis peaksid uurima, et mis kohtingulkäimises just sinu jaoks nii keeruline on.
Sellise uurimise eesmärk pole ennast süüdistama hakata või panna end kohtingutele mõeldes halvasti tundma, mida sa tõenäoliselt niigi teed, kui oled viitsinud seda artiklit üldse nii kaugele lugeda. Eesmärk on endast teadlikumaks muutuda ja seeläbi takistustest üle saada ja hakata kohtingulkäimist koguni nautima.
Toome välja kolm levinud põhjust, mis kohtamas käimist rikub.
1. Eks kummitab
Füüsiliselt olete lahku läinud, aga vaimselt oled ikka tema küljes kinni. See võib parimalgi juhul tuua kaasa eksi ja kohtingukaaslase asjatut võrdlemist, kuigi viimane on täiesti väärt oma šansi saama „puhta lehena”. Halval juhul võid uuele tuttavale isegi hakata reageerima nagu eksile, kui miski temas eksi meenutab. Või siis teda kohe algusest milleski alusetult kahtlustada, sest eeldad varasema kogemuse põhjal, et kõik on samasugused.
2. Sa oled tujukas
Esimesel korral tundub kohtingukaaslane väga lahe, teisel korral saabud lihtsalt halva tujuga ja hakkad ise tüli norima? Kui värske suhe pole veel väga kindlal alusel, siis on selline tujutsemine väga raske taluda ja paneb mõtlema, et tegelikult on meres ju kalu veel palju. Sa jätad ebastabiilse mulje, isegi kui asi pole tegelikult nii hull, ja tekitad kaaslases ebakindlust, kes ei tea kunagi, kuidas sind täpselt kohelda, et sa järsku tagasi ei tõmbuks või isegi ei ründaks.
3. Jah, aga... Kas sul on kombeks öelda üht ja teha midagi muud?
Ütled näiteks, et otsid pikka tõsist suhet ja siis käitud viisil, mis sellega kuidagi kokku ei lähe, näiteks kiirustad võimalikult ruttu voodisse jõudma. Või siis alustadki seda tõsist pikka suhet ja siis tõmbud peagi tagasi või hakkad teda koguni vältima? Või on sul kombeks midagi kokku leppida ja siis viimasel minutil hetketuju tõttu see tühistada? Kui sõnad ja teod ei ühildu, siis on raske luua suhteid, milles on ehedust ja sügavust.
Niisiis. Kas on midagi sellist, mida sa teed või räägid, mis võib kaasa aidata vastumeelsusele kohtingutel käimise vastu? Kui jah, siis võib olla, et sa pole kellegi uue otsimiseks veel päris valmis, näiteks eks kummitab mõtetes või sa pole üle saanud hirmust uuesti haiget saada.
Nii et mõtle oma käitumisele. See on kohtingul ainus asi, mida sa saad päris palju kontrollida. Väike endassesüübimine ja selgituse otsimine võib olla täpselt mida vajad, et oma groove taas üle leida!