Digiteel kaaslaste otsimine on kohtinguelu tohutult muutnud, selge see. Aina enam inimesi teeb oma armuelu põnevamaks ja mitmekesisemaks just tutvumisteenuste abil – nagu Amoremi tutvusportaal .
Et sellise teenuse kasutamise kohta liigub ka rohkelt valeinfot, mis võivad algajat või heauskset kaaslaseotsijat eksitada või lausa hirmutada, siis avaldame väikese kokkuvõtte, mis asja natuke selgitab.
Loe viie visalt püsiva tutvumisportaali-müüdi kohta, mida kummutame, et julgeksid ikka tulla ja anda õnnele võimaluse!
Internetis tutvumine on ohtlik
Seda kardavad veebitutvumise vastalised miskipärast kõige enam. Kes meist poleks kuulnud mingit lugu, kuidas kellegi tuttava tuttav digiteel tutvumist proovis ja midagi ebameeldivat läbi elas.
Tegelikult on tõsi, et tutvumisportaalide jaoks see on maine ja teenistuse küsimus, et kasutajaid nii palju kui võimalik halbade kogemuste eest hoida, nii et profiilid läbivad enne avalikkuse ette jõudmist hoolika kontrolli.
Tutvumisportaali eelis tavalise kohtingu ees on see, et sul on võimalik inimesega juba natuke eelnevalt tutvuda: temaga vestelda, tema pilte vaadata ja infot lugeda... Nii et selles aspektis võib tutvumisportaal olla isegi ohutum kui lihtsalt tutvumine ja kohtingu kokkuleppimine.
Samas ei pea tutvumisportaalis kohe endast kõige tähtsamaid isikuandmeid paljastama. Te ei pea suhtlemiseks isegi pärisnime ja telefoninumbrit vahetama, kui usaldus pole veel tekkinud.
Nagu tavaeluski, tasub uue tutvuse puhul kuulata oma sisehäält. Kui tema juures tundub miski valesti, siis võid suhtlemise kohe katkestada – tavaelus see pahatihti enam nii kerge pole, kui olete juba kokku saanud ja teineteise kohta mõndagi lähemalt teada saanud.
Kõik valetavad enda kohta
See, et kõik valetavad, on juba iseenesest absurdne väide. Valetajaid leidub muidugi nii tavaelus kui ka veebis, aga tutvumisportaali tuleb enamik ikkagi end avama ja teistega kontakti otsima, mitte suvalisi mänge mängima.
Suhted valedel üldisel püsima ei jää. Seega pole enamikul ka motiivi enda kohta hulgaliselt valesid külvata, sest kui suhte leiad ja see süveneb, tulevad varasemad valed päevavalgele ja teevad su elu ainult raskemaks.
Mingi ime pole aga, kui keegi end natuke tegelikust ilusamaks ja edukamaks luiskab, et silma paista ja kaaslast vestlust jätkama meelitada. Sellise asja väljarookimiseks peab kuidagi muutma inimeste psüühikat ennast, mis pole lihtsalt võimalik. Tuleb ka ette, et inimesed luiskavad ennast nooremaks kui nad on - Amoremis aitab selle vastu identifitseerimise võimalus, mida ausamad tutvujad ka aktiivselt kasutavad.
Tutvumisportaalid sobivad tutvumiseks ainult noortele
Statistika näitab, et tutvusportaalid meelitavad ligi inimesi igast vanusegrupist, viimase viie aasta jooksul lausa kordades rohkem neid, kes vanemad kui 45-50 aastat.
Selles pole ka midagi imelikku, sest digisuhtluseks vajalikud nutitelefonid ja arvutid pole ammu enam noorte pärusmaa, vaid harilikud igapäevased töö- ja meelelahutusvahendid kõikide jaoks.
Tutvusportaalid teevad tutvumise veidi vanematele pigem kergemaks, sest tavaelus on neil tihtipeale üsna kindel suhtlusringkond ja uusi võimalikke partnereid kohata on raske. Veebitutvus seevastu ei olene elustiilist, senise tutvusringkonna suurusest ega sellest, kui palju sa kodust väljas pidudel käid. Tutvumiseks saavad võimaluse kasvõi maailma eri paigus viibijad. Nii et noor või vana, su seltskondlik elu muutub tutvumisportaali abil ainult tihedamaks.
Veebitutvust otsivad need, kes on meeleheitel
See on uskumatu, et selline müüt üldse tekkis ega pole ajaloo prügikasti kadunud, sest tänapäeval kasutavad tutvuste otsimiseks digivahendeid absoluutselt kõik – olgu sul tavaelus vähe või palju tuttavaid, oled sa südametemurdja või tagasihoidlik, rikas või vaene... Digivõimalused teevad tutvuste sõlmimise nii lihtsaks – või pakuvad vähemalt laia valikut tutvusi –, et peaks olema enda peale vihane, et seda mitte proovida.
Veebis alanud suhe ei jää püsima
Veel üks absurdne eelarvamus, mis peaks olema juba ammu ajaloo prügikasti kadunud. Veebi teel alanud suhete püsivust on viimase 10 aasta jooksul tohutult palju uuritud ja tulemused räägivad enda eest – digiteel tutvunud ja abiellunud paaridest jääb vähemalt järgmiseks viieks aastaks kokku 25% rohkem paare kui tavaviisil tutvunutest.
Miks see nii on? Vastuseid on kindlasti mitu, aga üks on selge – tutvumisprofiilide põhjal on kergem endaga ja enda huvidega sarnaseid inimesi leida. Profiili saab ju koostada info põhjal, mis sind, su elustiili ja isiklikke eelistusi kõige selgemalt väljendavad, nii et sarnaselt mõtlejatel on kergem sind leida ja sulle läheneda. Mida täpsem ja selgem info endast kirja panna, seda rohkem sellest kasu lõikad!
Seega kui soovid tutvuda või leida uut kaaslast enda ellu, siis miks mitte proovida tutvusportaali, mis tänapäeval on saamas loomulikuks osaks meie e-teenuste tarbimises. Näeme siis! ;-)