Võiks arvata, et armumine on irratsionaalne, kontrollimatu, metsik – lühidalt midagi sõnadega kirjeldamatut. Tegelikult on armumist kui protsessi siiski täiesti võimalik sõnadesse panna. See koosneb viiest faasist, millest järgnevalt juttu teemegi.
Psühholoogilisest vaatenurgast võib armumisel eristada järgnevaid etappe. Mõnikord leiavad need aset pikema aja jooksul, mõnikord vägagi ruttu, aga need on alati olemas. Võrdle enda kogemusega!
1. Valmisolek armuda
Kui sa pole mingil põhjusel valmis kellessegi armuma, siis seda ei juhtu ka. Kas oled valmis – seda tead ainult sina ise. Kusagil sügaval sinus on see info olemas ja kui enda vastu aus oled, siis tead ka, mida otsid... kaaslast, lihtsalt intiimsust või midagi sügavamat.
2. Kohtumine ja iha
Kui valmisolek armumiseks on olemas, siis on vaja tutvuda või kohtuda õige kandidaadiga – inimesega, kes sinu tähelepanu äratab ja tekitab sinus soovunelma. Valmisolek armuda pehmendab mingil määral ka meie ootuseid partneri osas ja sellises faasis oleme valmis laskma endale hinge pugeda ka võib-olla igapäevaselt vähem meie tähelepanu köitvaid tegelasi.
3. Lähem kontakt
Tavaliselt peab armumisobjekt kuidagi eriliselt atraktiivne olema, aga mõnikord armutakse ka lihtsalt suure valmiduse ja võimaluse tõttu seda teha. Või oled end nii üksildasena tundnud, et igasugune lähem soe kontakt teise inimesega tekitab erilise tunde. Piisab mõnest väikesest naeratusest või pilkude kohtumisest, mis käivitab sinus ootamatu armumaagia ning lugu saab alata.
4. Küpsemine
Sa oled teda märganud, kuidagi ära otsustanud, et ta on sinu jaoks eriline, ja viibid hetkel taas üksi. See huvi ja esmane tunne saavad veidi settida ja kujutlusvõime abil õide puhkeda. Sinus möllab unistuste torm, kujutades ette elu oma uue kallimaga. Ühtlasi lisad hagu oma armuleegile üha juurde.
5. Kinnitus
Kas kõik need tunded ja mõtted eksisteerisid ikkagi ainult korraks või on asi tõsisem? Taas kohtudes ja kui ta uuesti su tähelepanu pälvib, siis on seis selge. Ühest kaaslase silmapilgust võib piisata, et panna sinu hing rõõmust särama ja saada kinnitus millegi erilise tekkele.
Kui sa armumise tundele ise kuidagi vastu ei seisa, on armumist muidugi raske tajuda – arvad näiteks mingil põhjusel, et te ei saaks koos olla või sa pead end inimeseks, kes lihtsalt ei armu. Kui aga oled avatum, võid tunda „liblikaid kõhus” või mingit muud erilist tunnet ainuüksi talle mõeldes. Anna endale siis võimalus!