Kohtingud tekitavad ühelt poolt muidugi elevust ja põnevust, aga teisalt ka ärevust ja halval juhul isegi stressi. Sa ju ei tunne seda meeldivat inimest üldse, kellega ühine ajaveetmine on kokku lepitud. Millest te räägite ja mille abil meelt lahutate? Äkki talle ei meeldi isegi samad kokteilid mis sulle?
Kuidas muuta esimene kohting endale meeldivaks kogemuseks? Lühike vastus sellele üldisele küsimusele oleks: võta kohtingut kui seiklust, mitte potentsiaalset stressiallikat – võimalust, mitte kohustust. Kui aga sellest kasu pole, et reipamaks muutuda, loe edasi Amoremi tutvumisportaali poolt sulle koostatud artiklit, mis on seekord just sel teemal.
Leidub erinevaid viise, kuidas kohtingutelkäimine toredaks, mitte stressirikkaks muuta, aga kõik need põhinevad ühel nõuandel – mõtle kohtingust kui heast asjast. Õige meelestatuse puhul ei saa viltu vedada!
Ikkagi tahad konkreetsemat nõu? Siin on meie nipid kohtinguärevuse maandamiseks.
Tehke midagi, mida nagunii tahad teha
Kas oled tahtnud seda uut poppi baari külastada, aga pole kuidagi mahti saanud? Või näiteks selle lavakoomiku esinemist näha, mida kõik nii kiidavad? Kasuta kohtingut kui ettekäänet, et asi kätte võtta ja soovitu lõpuks teoks teha.
Sel viisil ei teki ka tunnet, et oled lihtsalt terve õhtu ära raisanud, kui kohting ebarahuldavaks kujuneb. Tee midagi toredat ja sul on igatahes meeldiv kogemus juures, olgu siis teie kahe väljavaated pikemas plaanis millised tahes.
Ära püüa iga hinna eest muljet avaldada
Kohting on ideaalis kindlasti ühiselt veedetud aeg, mis teid teineteisele lähemale toob, aga ära muuda seda kellegi heakskiidu püüdmise ürituseks. Pea meeles, et kui see inimene tõesti sinu elu osaks saab, peab ta sinna ka üldjoontes sobima.
Kohtingul keskendu seega mitte sellele, et mida tema sinust arvab, vaid mõtle, kas tema sulle ka üldse tõsiselt meeldib. Kui otsid kellegi tunnustust, paned sa oma toredast isiksusest palju peitu, mis saab teie vahel luua vaid pealispindse sideme. Nii et ära püüa ideaalne näida, vaid tõelist ennast esile tuua.
Ärge istuge teineteise vastas
Kas vahel tekib kohtingul tunne, et suhtlemine ja atraktiivse võõraga ühise ruumi jagamine mõjub kuidagi liiga intensiivselt? Alusta intensiivsuse vähendamist sellest, et ei istu temast teisel pool lauda (kui te üldse kuskil istute) – see tekitab paljudes intervjuul olemise tunde.
Esimene kohting võiks olla üldse aktiivse loomuga, kus te saate kõrvuti ringi liikuda, näiteks kusagil jalutada. Vestlus tundub tänu sellele loomulikum, sa ei pea võõraga liiga palju tõttu vaatama ja jalutades on teie ümber kindlasti erinevaid olukordi või vaateväärsusi, mis aitavad vestlust vajadusel üleval hoida.
Veeda enne kohtingut aega hea sõbraga
Kui mõte kohtingule minemisest sind närviliseks muudab – eriti kui sa oledki harjunud deitisid stressiallikana nägema –, siis kohtu eelnevalt hea sõbraga ja tehke koos midagi toredat. See tekitab kindlasti parema tuju, kui peatsele kohtingule mõeldes stressamine, ja meenutab sulle ka seda, kui tore kaaslane sa oled, kui end parajasti hästi tunned.
Nimetagi seda kohtinguks
Paljudel inimestel on meeldiva võõraga kahekesi jäämise ees suisa pelgus ja nii nad leiutavad kohtingule uusi nimesid, et end paremini tunda. Pole ime, et „netflix and chill” on kujunenud käibefraasiks. Aga kui sa võtad seda inimest tõsiselt ja näed end pikas plaanis tõesti tema vastu huvi tundvat, siis nimetagi see kohe kohtinguks – tema kuuldes. Vastasel juhul tekitab see ainult rohkem stressi, sest sa hindad kohtingu edukust oma peas ilma teadmata, kas ka kaaslane seda üldse kohtinguks pidas.
Mõtle varuplaanile
Kindla kohtinguplaani loomine vähendab selle eel ja ajal närveerimist – näiteks mida te teete ja kuhu lähete –, nii et tee seda. Mine isegi samm kaugemale: tee rohkem kui üks varuplaan, näiteks juhuks, kui kohting sujub väga hästi või pettumustvalmistavalt.
Näiteks kui teie vahel mõnusat meeleolu ei teki, luba endale, et lahkud peale esimest tundi või kaht jooki. Või kui kõik osutub väga lahedaks, meenuta üritust, kuhu edasi minna, või näiteks meeldivat söögikohta, kus õhtustada või koos öine mõnuamps haarata.
Rohkem ette valmistudes tunned ka, et sul on toimuva üle rohkem kontrolli. See aga kindlasti vähendab närvilisust või aitab mõnusal meeleolul tekkida!