See lugu on neile, kes tunnevad, et armuasjad ei suju nii ladusalt kui võiks – või koguni ei suju kohe üldse.
Sulle tundub ehk, et sa teed kõike nagu reeglid ette näevad: oled lugenud suhete ja kohtingute kohta tarku artikleid või raamatuid ning arvad üsna täpselt teadvat, kuidas käituda ja paremat muljet jätta.
Elus edu toovad reeglid on tegelikult lihtsad, aga nende rakendamiseks peab inimene tavaliselt oma mugavustsoonist väljuma. Mis nõuab endaga aus olemist. Ja see on paljude käest liiga palju palutud.
Kuidas siis konkreetselt soovitud tulemusi saavutada? Mõtlesime testida suhtenõu jagamist ärimaailmast võetud soovituste abil. Äri on ju selline osa elust, mis vägagi konkreetsete tulemuste saavutamisele keskendunud.
Kuidas sulle tundub, kas ärinõu sobib ka suhtenõuks? Meie meelest vägagi!
Reegel nr 1: elu ongi võistlus, lepi sellega!
Soovitused nagu „ole sina ise“ või „anna lihtsalt oma parim“ on kasutud, kui sa seni saavutatud suhetealase edu või partnerite kvaliteediga rahul pole.
Sa tahad ühte kindlat kutti või neiut? Arvesta sellega, et sa pole ainuke. Elu ongi võistlus ja kõik võistlevad omavahel kogu aeg. Õnneks pakub moodne elu meeletult palju võimalusi midagi ära teha või silma paista.
Sa ei pea konkureerima seal, kus nagunii võitu ei saavuta. Sul on võimalik nii palju midagi teisiti või uutmoodi teha. Äkki hakkad talle meeldima kasvõi tõeliselt sisukate Facebooki-postitustega, kui kõik teised lihtsalt ilusaid pilte avaldavad, kuhu on tark lause peale photoshopitud.
Igatahes, kui konkurentidega ei arvesta, võid pikas plaanis ainult kaotada. Parim on kättesaadav neile, kes on nõus selle nimel võistlema ja pingutama.
Reegel nr 2: sind hinnatakse tegude, mitte jutu põhjal
Inimese väärtus teiste jaoks põhineb sellel, mida ta oskab teiste heaks teha. Inimene ise hindab end aga oma mõtete põhjal. „Ma olen ju hea inimene.“ „Ma olen ambitsioonikas.“ „Ma ei hakka ometi selle kuti/neiu nimel vaeva nägema.“ Jne. Selliseid välgatused aitavad sul ehk õhtul paremini uinuda, aga ei tõsta su väärtust kohtingutandril.
Mõtted ja sõnad loevad vähem kui teod. Kuidas sina suudad maailma mõjutada? Sellest sõltub ka sinu suutlikkus silma jääda.
Sinu populaarsus ei sõltu paraku otseselt sellest, mida teed, vaid kui palju inimesi see mõjutab ja kui paljud sellest teadlikud on. Seetõttu on ka näiteks keskpärane poplaulja seltskonnas vaikimisi populaarsem ja tähelepanuväärsem kui näiteks tõeliselt hea remondimees. Seetõttu on mõnel kergem kui teisel.
Reegel nr 3: sa ei taha tegelikult õiglust, vaid hüvesid saada
Asi pole selleks, et elu poleks õiglane. Asi on selles, et sul on õiglusest vildakas arusaam.
„Ma ju tegin kõik õiged sammud, aga ta ikka ei vaadanud minu poole (või ei tulnud minuga vestlema)!“ Meid on maast madalast õpetatud, et kui käitud kindlal viisil, võid oodata kindlat tasu. Päriselus aga nii ei ole. Sa ei saa mingi käitumise põhjal midagi eeldada.
Mõtle sellele inimesele, keda sa nii ihaldad, aga kes ei huvitu sinust. Ta ei ole lihtsalt näitleja su etenduses. Ta on iseseisev isiksus. Aastaid ja aastakümneid elukogemust, mis on sinu omast tõenäoliselt väga erinev. Ja sa pole ka ainuke inimene, keda ta on hiljuti kohanud. Ta näeb ja suhtleb uute inimestega iga päev või iga nädal.
Nii et ära eelda, et kui ta meeldib sulle või sa tunned midagi tema suhtes, siis tema tunneb kohe ka sama vastu. Miks ta peaks? Sest sa oled olemas ja endale nii tähtis?
Iga inimene püüab teda ümbritsevates oludes ja talle olemasoleva info põhjal nii hästi hakkama saada kui võimalik. Kui ta su tunnetele (kohe) ei vasta, ei tähenda see mingit salapärast kosmilist hukkamõistu sellele, milline sa üldse oled ja mida esindad. Sa pead end veel lihtsalt tõestama. Või vähemalt üritama.
Reegel nr 4: sa unistad liiga palju
Meie arusaam õiglusest pole tegelikult realistlik, vaid pigem soovunelm. Kui elu oleks õiglane, siis see oleks õiglane kõigile. Mida see üldse reaalselt tähendaks?
Kas sa kujutad ette, et kõik saavad, mida ja keda tahavad, alati kui tahavad?
Nii et ära keskendu mõttele, et mida sa oled väärt või välja teeninud. Ära keskendu oma ideele, kuidas maailm peaks olema. Keskendu oma potentsiaali avastamisele. Sa ei tea, mis sinus peidus olla võib – ja seal võib olla midagi paremat kui sa hetkel oma tugevuseks pidasid!