Lähisuhe võib elu palju toredamaks muuta, aga see ei tähenda, et suhtesolemine on kerge. Pigem on vaja vaeva näha, teisega arvestada ja hoolida – kuni võimeni vahel pigem suu kinni hoida kui midagi ausalt välja öelda.
Siin on mõned näited, mida mehed tahaksid oma naistele öelda, aga pigem ei ütle. Olgu nende põhjused millised iganes – argusest kuni diskreetsuse või suutmatuseni üldse halbu asju välja öelda!
„Kui suhtleme, siis mõttega!“
Mehed ei tee sellest alati probleemi, vähemalt nii palju, et midagi välja öelda, aga pidev tühi suhtlemine võib üsna tüütu olla. Kui naine päeva jooksul aina ühendust võtab (chatikanalid muudavad selle ju ülilihtsaks) ning suhtleb stiilis „hei, kuidas läheb?“ või „mis sa hiljem teed?“ või „kaua sul tööl läheb“, võib see teinekord päris stressitekitavaks muutuda.
Kui mees ütleb näiteks, et läheb golfi mängima ja jõuab koju kell 4, tähendab see, et kui plaanid muutuvad, siis ta helistab ja annab teada. Pole vaja temaga vahepeal ühendust võtta, et näiteks küsida, kuidas mäng sujub. Sest see sujub paremini ilma ebavajaliku segamiseta!
„Kuluta vähem raha!“
Paljud mehed leiavad, et nende naine kulutab liiga palju raha ebavajalikele asjadele. Aga nad ei pruugi midagi öelda, sest minevikus on sellised kommentaarid pigem suure tüli või vaidluse kaela toonud. Seetõttu kiristavad paljud mehed mõttes hambaid ja loodavad, et pidev šoppamine päris käest ära ei lähe.
„See on kõigest minu arvamus…“
Naised võivad olla väga tundlikud kehakaalu või parasjagu kantavate rõivaste kommenteerimise suhtes. Nii et selliseid mehi ei leidu just palju, kes julgeksid iga kell antud teemadel sõna võtta.
Muidugi on samas raskem leida teemasid, mida naised ei julgeks oma mehe puhul suvalisel hetkel jutuks võtta. Eeldusel, et mees on normaalne (mitte vägivaldne).
„Mulle ei meeldi, kuidas sa süüa teed!“
36aastane Heino kurdab: „Ma ei ütle naisele, mida ma tegelikult tema kokakunstist arvan. Mu meelest on see üldiselt maitsetu ja me sööme iga õhtu peaaegu samu asju, ainult väikeste erinevustega. Aga ta näeb tegelikult vaeva, et perel võimalikult tihti sooja toitu laual oleks, nii et ma ei ütle midagi. Vahel üllatan teda siiski sellega, et kutsun äkki välja sööma…“
Heino dilemma on üle keskmise keeruline. Kuidas saaks midagi paremaks muuta, kui teine küll vaeva näeb ja südamest pingutab, aga latt pole kuigi kõrgele seatud või puuduvad oskused rohkem saavutada? Lihtsalt selle väljaütlemine võib teisele pikaks ajaks okka südamesse jätta…
„Sul on juba küllalt riideid!“
Paljudele naistele meeldib aina uusi riideid osta, isegi kui kapp on täis saanud ja seal on palju asju, mida pole korralikult kanda jõudnudki. Ja ikka on neil vaja lisaks kodus ka oma mehe särki kanda, kuigi see on muidugi omamoodi armas.
„Mulle see lihtsalt ei meeldi!“
Meestel on palju asju, mida nad ei taha teha, aga igaks juhuks naisele ka ei ütle. Selle teema võtab päris hästi kokku Robert (46): „Mida ma naisele ei ütle? Paljutki! Mulle ei meeldi koos temaga kodu koristada. Ma ei taha temaga koos toidupoes käia. Ma vaataksin pigem telekast spordiülekannet kui läheks teise paariga õhtusöögile. Ja see, kui palju aega ta kulutab telefoniga rääkimisele või lihtsalt chattimisele, ajab mind hulluks. Aga kuna ma kõike seda välja ei ütle, olen endiselt õnnelikult abielus!“