Teie suhe on juba mõni aeg kestnud ja mõlemale vastuvõetav olnud –või vähemalt pole ükski teema seni ületamatuks probleemiks kujunenud). Vähemalt üks teist võib koguni tunda, et on nüüd küll „selle õige“ leidnud. Kas nüüd oleks aeg küps kokku kolida?
„Leibade ühte kappi panemine“ on suur samm edasi ja muudab nii mõlema elukorraldust kui ka suhet ja läbisaamist. Amoremi tutvumisportaal pani kokku praktilise nimekirja märkidest, et teie kaks olete selleks siiski valmis.
Nagu ikka, mida rohkem alltoodud punktidest teie kahe kohta kehtib, seda soodsam märk see ühise pesa loomise suhtes on! Oh teid armulinde!
Te praktiliselt juba elate koos
Sa ei pea tema juures ööbimise eel enam läbi mõtlema, mida sinna kaasa võtta. Sul on seal hambahari, rõivaid ja muud nipet-näpet, mida igapäevaselt vaja võiks minna. Ehk on sul ka tema juures sahtleid või kapipinda ning isegi võtmed.
Selle põhjal võib öelda, et olete kooselamist juba tegelikult piiratud mahus testinud ja teate, mis tunne oleks: kes kui palju telekat vaatab, õhtul kodus töötab, süüa teeb, musti nõusid kööki jätab, vms.
Olete koos reisinud – ja seda nautinud
Reisil või puhkamas käimine paneb alati suhte proovile. Jätate igapäevased harjumused maha, väljute mugavustsoonist ja puutute kokku mitmete stressitekitavate asjadega nagu väsimus, mugavuste vähenemine (alati ei saa kohe süüa või WC-s ja duši all käia , nagu kodus), ootamatud tervisehädad alates päikesepõletusest jm.
Lisaks aitab ühine reis või puhkus testida teie suutlikkust koos otsuseid teha ja sellega mõlemapoolselt rahule jääda, alates sellest, kui palju reisimisele raha kulutada.
Mõlemad tahavad kokku kolida
Vahel on nii, et üks tahab kokku kolida ja teine mitte. Üks tunneb näiteks, et see on järgmine loogiline samm ja annab suhte osas rohkem kindlustunnet – teine aga tunneb pigem, et tal on hetkel niigi tore ja midagi enamat mõjuks survestavalt.
Kindlasti ei peaks kokku kolima, sest see on midagi, mida ühiskond ootab, või et kõik teie paarisuhtes sõbrad on juba sama teinud. Halb põhjus on ka kokku kolida raha säästmiseks, et võiks maksta üht üüri kahepeale, mitte mõlemad oma.
Raha säästmine tundub esmalt ilmselt ahvatlev mõte, aga kooselu on palju enamat kui elamiskuludelt kokkuhoidmne. Kui asjast head nahka ei tule, kulutab isegi rohkem aega ja energiat taas eraldi kolida ja ühele või isegi mõlemale uut vastuvõetavat elukohta leida.
Olete õppinud tülitsema
Konflikte ja suhtestressi esineb kõigil. Kui te olete õppinud arusaamatusi lahendama, siis see on kokku kolimisel suuresti abiks. Kas olete üksteisele vastuvõetavad ka rasketel hetkedel? Kas te võitlete ausalt, suudate ka tülitsedes üksteist kuulata ja hiljem leppida nii, et ei jää tüli hinges edasi kandma? Kui koos elada, ei saa enam niisama kergelt ust paugutades lahkuda ja nädal aega mitte suhelda.
Teil on üksteisele sarnased ootused
Asjade selgeks rääkimine on vist parim suhtenipp üldse – räägite läbi kõik, mis vähemalt ühele tähtis on, ja teete seda nii kaua või nii palju kordi, et mõlemad rahule jääksid.
Kindlasti on kokkukolimise eel väga kasulik teada elukaaslasele pandavaid ootusi. Kas plaanite enamiku õhtuid ja öid koos veeta? Kui tihti ja palju külalisi käima hakkab ning kas mõlemad oleksid sellega rahul? Kas mõlemale sobib, kui palju teine näiteks koristab või muid koduseid töid teeb?
Nendest asjadest rääkides on vaja ootusi väga täpselt väljendada, et mõlemad teaksid, milline ühine elu mõlema jaoks mugav ja mõnus on.
Olete rahaasjades „ühel lainel“
Nii mõnigi paar ei taha kuuldagi mõttest rahaasjadest rääkida, aga ilma selleta ei saa kuidagi, kui soovite kokku kolida.
Kas mõlemale sobib, umbes kui palju raha kulutate ja kui suure osa ta peaks ühisest elust kinni maksma? Kes ja kui palju tasub elamispinna eest, olgu siis üürides või ühise kodu soetades? Kas vähemalt üks teist on usaldusväärne teenija, kes suudaks vajadusel mõlema eest hoolt kanda (+ võimalikud lapsed ja koduloomad ja hooltvajavad sugulased)?
Te ei pea tingimata võrdselt raha teenima või elamisele kulutama, aga vähemalt olgu ootused üksteisele enne kokkukolimist juba selged.
Teete sarnaseid plaane
Kui üks tahab peagi kihluda ja abielluda ja/või lapsi saada ja/või lemmiklooma võtta, aga teine ei taha sellest kõigest kuuldagi, siis kokkukolimine muudab ilmselt mõlema elu ebamugavamaks.
Teil ei pea mõlemal viie aasta plaani valmis olema, aga püsisuhe siiski eeldab valmidust ühiselt tulevikku planeerida või vähemalt ühiselt 100% nõustuda, et planeerimisel pole tähtsust ja olete valmis jooksvalt vaatama, kuidas asjad kujunevad.