Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Üksik naine vaatab igatsevalt

Otsid head kaaslast, aga seni edutult? Loe, mida võid teisiti teha!

AmoreMi.ee toimetuselt on korduvalt küsitud, mida teha, et väärt kaaslast leida, kui senised katsed pole edu toonud– mida teha teisiti? Nii et tänane suhtelugu räägib eesmärkide seadmisest või korrastamisest. 

Kuna uus aasta on lähedal, mille eel inimestele meeldib uusi sihte seada, pole selle teema käsitlemiseks ilmselt palju etemat aega! Samas sobib ka igal muul ajal aeg-ajalt asjad üle mõelda ja vajadusel korrigeerida oma tegevusplaani.

Edutud kaaslaseotsingud on kahtlemata nörritavad. Enesehinnang võib langeda, tekib palju vastuseta jäävaid küsimusi stiilis “Miks ma ikka kedagi ei leia?”, “Kas ma ei sobigi siis kellelegi?”, “Mida ma valesti teen?”, “Kas mulle on määratudki üksi jääda?” jne.

Kui jätta kõrvale võimalused, et sa pole uueks suhteks veel valmis või vajad silma paistmiseks paremat tutvumisprofiili (AmoreMi.ee õpetab seda looma näiteks SIIN), on asi tõenäoliselt selles, et sa pole oma eesmärke eriti läbi mõelnud.

Täpselt nii – nagu eesmärke on vaja elus üldisemalt, tasub neid seada ka suhetele mõeldes. Kuidas sa kavatsed kohale jõuda, kui ei tea, kuhu üldse minna soovid? 

Kui sa juba seda artiklit loed, siis võib eeldada, et sa ei otsi lihtsalt füüsilist lähedust, vaid ikka midagi tõsist. Füüsilise jaoks leidub aega hiljem, ükspuha kui võluv ja põnev see uus tuttav on, kellega oled kohtingule läinud või muidu kahekesi aega veedad.

Nii et mõtle läbi, mida sa täpselt ootad ja räägi sellest ka talle. Tutvumisportaalis saad muidugi osaliselt juba ennetada seda vestlust kirjeldades omi soove sobiva kaaslase vormil või hiljem jooksvas suhtluses. Teie siht peaks olema mitte ainult koos meeldivalt aega veeta, vaid ka teineteist lähemalt tundma õppida: mida kumbki mõtleb, tunneb, ihkab ja plaanib; mis on teie sarnasused ja erinevused. 

Teiseks keskendu kaaslastele, kes otsivad suhetelt sarnaseid asju. Te ei pea olema tingimata inimestena sarnased, aga kui ka suhteootused väga erinevad, muudab see koos kulgemise raskemaks. 

Nii nagu vesi ja õli ei segune, on toimivaks suhteks tavaliselt vaja sarnaseid põhiväärtusi – tavaliselt näiteks see, et mõlemad otsivad monogaamset suhet, lubavad kõigest rääkida ja probleeme koos läbi töötada. 

Kuidas see kõik õnnestub, on loomulikult eraldi küsimus, aga selleks soovitasimegi esimeses punktis keskenduda suhtlemisele (mitte füüsilisele), et saaks selgeks, mis on see ühine pind, millelt üksteisele lähenete.

Aeglane lähenemine võimaldab teineteist tundma õppida sellisel tasemel, millest on hiljem suhtes palju kasu – või juba otsustamisel, kas just selle inimesega üldse millegi püsivani jõuda. Kui varajases faasis on juba märgata, et üks pool on näiteks liiga kontrolliva või mõjuva loomuga, või teie suhtluses napib austust, toetust või huumorit, on seda hea teada saada võimalikult ruttu.

Kohe esimestel kohtingutel selgelt kommunikeerida, mida suhtelt otsid, võib olla hirmutav, sest ei tea, kuidas kaaslane reageerib ja ruttu ei taha ka nagu pettumuse osaliseks saada. Kui aga piire mitte seada ja ootusi mitte esitada, võib teisele jääda mulje, et huvitud lihtsalt lõbutsemisest. Tema asi pole mõtteid lugeda, sinu asi on end selgelt väljendada!

Kolmandaks, ära ainult ütle, mida ootad, otsi ka selliseid olukordi ja tutvusi, mis võivad su ootustele vastata. Ära sea end olukorda, kus ebaõnnestumise või pettasaamise tõenäosus on suur. Näiteks pole ilmselt mõtet otsida hingesugulast ööklubis, kuhu traditsiooniliselt minnakse ikka pigem “lantima” ja ennast näitama. Paremini saab inimesi tundma õppida seltskondlikel üritustel või kohtingul. (LOE KA AMOREMI kohtingusoovitusi: SIIN)

Neljandaks – ja see on tähtsam, kui esmalt tundub – ära unusta ka aega endale. Üks tähtsamaid asju, mida tervisliku suhte loomiseks teha saad, on ennast mitte sinna sisse ära kaotada. Olgu kaaslane nii tore kui tahes! 

Leia aega sõpradele ja lähedastele ka kaaslasest eraldi – leia aega endale. Isegi kui suhte-eesmärgid on kenasti paigas, on vaja teada ja tundma õppida ka seda, kes oled sina ja mis on su eesmärgid väljaspool suhet. Me ei väsi kordamast, et õnn algab sinust endast mitte ideaalsest partnerist. Õnnelikud inimesed kipuvad ka rohkem tõmbama teiste tähelepanu ja seeläbi kasvab ka võimalus kohata oma erilist kaaslast nii netis kui ükskõik kus.

Inimesed tunnetavad uues suhtes tihti, et midagi on justkui valesti või ebarahuldav, aga ei hakka seda uurima (ei taha kaaslast ärritada, ei soovi rohkem tutvusi otsida jne). Me suudame sideme luua väga erinevate tüüpidega, kellest kõik pole teps mitte väga meeldivad inimesed.  See on just sinu enda töö välja sõeluda variandid, kes oma isikuomaduste või eesmärkide poolest pikas plaanis lihtsalt ei rahuldaks ja leida need, kes sinu hinge enam võiksid puudutada.