Peaaegu-suhe on see, kui kaks inimest üksteisele meeldivad ja tõenäoliselt ka palju aega koos veedavad, aga hoolimata lähedusest siiski üksteisele pühenduda ei taha. Tavaliselt üks isegi tahab, aga teine kõigest toredast hoolimata tõrgub.
Peaaegu-suhe võib alguses isegi meeldiv tunduda, sest veedad aega meeldiva inimese seltsis ja saad heal juhul temaga teha ka intiimsusi vahetada, kuni suudlemise ja seksini välja. Varem või hiljem peab kurvalt aga tõdema, et tahad enamat kui teine on nõus andma.
AmoreMi loodab, et saad alati, mida tahad, aga annab igaks juhuks viis soovitust, kuidas peaaegu-suhet siiski nautida, kui midagi enamat välja ei tule.
Tee ruttu selgeks, kui palju sul lootust on
Kes kuulab, see kuuleb. Kuula oma peaaegu-partnerit ja tõenäoliselt saab üsna pea selgemaks, mida ta sinuga suhte loomisest arvab. Kas ta väldib hoolega igasugu viiteid lähedaseks saamisele. Kas ta on mitu korda öelnud, et ei usu, et on valmis end praegu kellegagi siduma? Jne.
Aga mis veel tähtsam: usu seda, mida ta ütleb! Ära looda, et suudad panna teda meelt muutma. See võib muidugi juhtuda, aga asjatult lootma jääda poleks ju meeldiv.
See on üks nendest harvadest olukordadest, kus teist hinnates on sõnadel suurem tähtsus kui tegudel. Ta võib ju sind oma sõpradele tutvustada või hommikul sulle süüa teha, aga kui ta ütles kohe alguses, et ei taha suhtes olla, siis ei viita need toredad märgid õnnelikule teema arendusele.
Sa võid oma peas ju põhjendada, et see on ainult jutt, sest ta on haiget saanud ja kardab uuesti saada. Ja see võib ka nii olla. Aga kui ta ütleb, et pole valmis, siis ta pole valmis. Ükspuha, kui hea side teil on, sa ei saa seda muuta.
Ela hetkes
Ära keskendu üldse teie tulevikule, vaid ela hetkes ja püüa seda nautida. Kui ta näiteks sulle hommikul tervitussõnumi saadab ja ütleb, et mõtleb sinu peale, siis rõõmusta selle üle ja ära hakka juurdlema, et kas ta ikka homme seda kordab või ei.
Kui ta tutvustab sind oma vanematele, siis ole rõõmus, et ta peab sind piisavalt esinduslikuks, et sinuga koos nende ette ilmuda. Ära looda, et nüüdsest on tee tema pereringi sulle alati avatud.
Püüa nautida seda, mis on siin ja praegu, siis on hiljem kergem pettumusest üle saada, kui asjast ikkagi asja ei saanud.
Mõtle nagu vallaline
Kui te pole ametlikult suhteni jõudnud, siis oled sa tehniliselt võttes endiselt vallaline. Sa võid ja ehk isegi peaksid tegema kõike seda, mida seni vallalisena.
Flirdi teistega, võta vastu teiste inimesed kutsed minna kohvi jooma või kinno, vasta kell 2 öösel tulnud sõnumitele, mis iganes sulle meeldib… Sellisel lähenemisel on kaks suurt plussi: sul on kergem hoiduda obsessiivselt temale keskendumast ja lisaks saad testida, kuidas ta sinu vallatule elule reageerib.
Kui sinu seiklused temas ebameeldiva tunde või koguni armukadedust tekitavad, siis võib see viidata, et tal on pärissuhte vastu siiski huvi. Aga armukadedus tekib muidugi kergesti, nii et 100% kinnitust ära siit oota.
Igatahes ei peaks sa talle pühenduma, kui ta midagi „ametlikku“ ei taha. Tal pole õigust sind kinni hoida, kui ta suhet luua ei soovi.
Ära välju oma mugavustsoonist
Ära mine temaga liiga kaugele. Kui sa näiteks tead juba ette, et temaga magamine ilma suhteni jõudmata muudaks sind ainult kurvaks ja süvendaks tundeid tema suhtes, siis parem ära tee seda.
Suhtle temaga edasi. Flirdi, kui tahad. Tee kõike, mis jääb sinu mugavustsooni. Aga ära astu sellest välja, kui ta selgelt mõista ei anna, et tahab sulle pühenduda.
Ära lase end halvasti kohelda
Ära püsi inimese lähedal, kes tekitab sinus halva enesetunde – isegi, kui ta sulle väga meeldib. Kui tahad suhet ja tema kõhkleb, siis parim lahendus oleks eemalduda ja hädalahendus kasutada temaga lähedust enda enesekindluse tõstmiseks. Aga kui temaga koos olles veel halvem hakkab, siis pole mingit põhjust seda peaaegu-suhet edasi kannatada.
Iga suhe peaks meid ainult õnnelikuks muutma. Kui sul tema kohta teistele ainult halba öelda on ja sa iga õhtu tema peale mõeldes nutad, siis on aeg uus huviobjekt leida.