Elus ja suhetes targemaks saamine toimub kahes etapis. Alguses peab tarkus jõudma pähe ja järgmiseks veel südamesse. Kui sa tead midagi lihtsalt intellektuaalselt (oma peas), pole sellest palju kasu. Kui aga teadmine jõuab ka südamesse, on toimunud tõeline areng ja sul on lootust edaspidi targemalt toimida. Eeldusel, et omaenda tarkust ikka kuulda võtad muidugi.
Amoremi loetleb siin 12 suhtenippi, mida sa oleksid kindlasti tahtnud ka nooremana teada – mitte ainult intellektuaalsel tasandil, vaid ka päriselt. Kogusime need inimestelt, kes tahaks väga saada võimalust neid nooremale iseendale jagada.
Me ei hakka ühegi nõudandja sugu täpsustama, sest nagu paljud suhtenipid, on need universaalsed.
1. Kui inimene tõesti meeldib, ära mõtle reeglitele ja kuidas tavaliselt tehakse. Sa ei pea ootama, et tema kindlasti ühendust võtaks, või kindla aja ootama, et talle tagasi helistada või sõnumit saata. Kui sa hakkad reeglite järgi toimima või – veel hullem – mänge mängima, siis võid šansi tuulde lasta. Ole aus ja otsene.
2. Õed-vennad võivad üllatavalt head suhtenõu anda. Nad teavad sind kauem ja lähemalt kui enamik teisi inimesi su elus. Mingis osas teavad nad sind isegi paremini kui parim sõber või pikaaegne armsam.
3. Hoidu tülitsedes vaimselt sulgumast või minema kõndimast. See on sama halb kui partneri peale karjumine.
4. Esimene kohting ei pea igas mõttes super olema. Anna talle teine võimalus, kui inimene ise tundub OK. Mõnikord ei ilmne toredad isikuomadused nagu huumorimeel või hoolivus üliruttu, sest me kõik kipume end tagasi hoidma, eriti kui teine väga meeldib.
5. Mida vanemaks saad, seda vähem „vaba-vallaline-teen-mis-tahan“ elustiil naudingut pakub. Meenuta seda, kui ainuke põhjus suhtesse mitte astuda on soovimatus vaba olla.
6. Ütle talle, et ta meeldib sulle. Sa kas meeldid talle ka, mis on tore – või ei meeldi, mis aitab su aega ja energiat kokku hoida.
7. Ära alusta tüli, kui sellest ei võida mõlemad midagi. Mõtle, kas probleem on tõeline või oled liiga tuline ja lased end egol juhtida.
8. Mõtle, kas teil oleks šanssi, kui tal oleks sinu suhtes sama kõrged ootused kui sul tema suhtes. See võib olla kasulik viis hinnata, et ega sa liiga nõudlik pole.
9. Hea sõber rõõmustab, kui sobiva partneri leiad. Halb sõber tunneb end kõrvalejäetuna, sest tahab sind endale hoida või ei kannata sinu kõrval konkurentsi.
10. Esita kohtingul palju küsimusi, mitte ära mõtle, mida rääkida. Kokkuvõttes on toredam ja sa ei tundu nii enesekesksena. Muidugi eeldusel, et sa ei küsi lihtsalt küsimise pärast, vaid tõesti püüad teist lähemalt tundma õppida.
11. Leia enda kõrvale inimene, kes suudab sind naerma ajada. Sellel on püsivat väärtust.
12. Mõtle suhtealased otsused läbi pikas perspektiivis, mitte ära tee seda, mida pealiskaudne osa sinust soovitab, et siin ja praegu veidi mugavam oleks.