Paljud pole pikas suhtes olemist kogenud, või on eelistanud selle toimimise või mittetoimimise põhjuste üle mitte liiga palju mõelda.
Kes aga tahab teada, mis tunne on pikas suhtes olla ja kuidas selle ajal partneri vastu huvi elus hoida, siis nüüd on teil see võimalus. Järgnevad tähelepanekud on kogutud eri inimestelt, kes on pikas suhtes olnud ja seda hoida suutnud.
Ilmselt ei tule üllatusena, et kuna suhte püsimisel on suur tähtsus vastastikusel ligitõmbel, siis on tähtis tegur ka seksuaalne sobivus.
1. tähelepanek: pikas suhtes püsida pole nii raske
…kui partner on sulle füüsiliselt atraktiivne ja te sobite voodis.
Kui kaks inimest plaanivad pika aja jooksul ainult üksteisega magada, on seksuaalne sobivus ülitähtis. Samuti peab meeldima tema välimus: see on pikas plaanis tähtsam kui paljud arvata oskavad.
Võid ju mõelda, et tema naljad, teadmised maailma kohta või näiteks rikkus on piisavalt hea alus pikaks suhteks, aga kui nädalatest saavad kuud või aastad ja kätte jõuab hall argipäev, erutab sellistele asjadele mõtlemine oluliselt vähem kui alguses.
Kokkuvõttes: inimene on seksuaalne olend ning romantilises armastuses on oma roll mõlemapoolsel füüsilisel meeldimisel. Nii et kui tahad monogaamses suhtes vastu pidada, tee endale teene ja paaritu inimesega, kes sind tõesti erutab.
2. Tuleb ka raskemaid aegu
Ükspuha kui suurt armastust või külgetõmmet te üksteise vastu alguses tunnete, ei maksa loota, et voodielu kulgeb alati ladusalt.
Kindlasti tuleb ette aegu, kus teie elustiilid ja seksuaalsed vajadused kohe üldse ei kattu. Üks võib nädalate kaupa hommikust õhtuni töötada ning olla liig väsinud ja stressis, et seksile üldse mõelda; teine võib aga olla näiliselt alati innukas ja “valmis”.
Tuleb lihtsalt aru saada, et erinevad isud ja vajadused ei pea olema halb enne – need võivad olla ajutised või seostuda mingi lahendamist vajava probleemiga teie vahel.
Ka selles pole halba, kui vahel seksida siis, kui pole isiklikult sisimas väga „mänguvalmis“. Kui me kõik ootaksime seda täpset momenti, mil mõlemad partnerid samal leheküljel, piirduks seks paljude paaride jaoks esimeste ühiste kuude või aastaga.
3. Te ise peate suhet värskena hoida
Kui te pole eelnevalt just teistsuguseid kokkuleppeid sõlminud, jääb seks alati tähtsaks osaks suhtest. Sinu asi on partnerit seksuaalselt rahuldada, ja vastupidi.
See võib suhteid muidugi ka pingeliseks muuta, kuna mõlemad peavad oma vajadusi ausalt arutama, et saada, mida tahavad. Oma mõtete ja soovide väljaütlemises pole midagi halba, välja arvatud, kui partner ei taha asju arutada või sinu igakülgsest rahuldamisest kuuldagi – sel juhul oleks pigem mõistlik hakata hoopis uut partnerit otsima.
Ja ärge peljake eksperimenteerida, sel on potentsiaali teid lähedasemaks muuta. Seda isegi juhul, kui tulemus ei rahuldanud või osutus oodatust teistsuguseks.
4. Teil mõlemal tekib ajapikku kiusatusi
On täiesti normaalne, et peale partneri veel keegi meeldima hakkab, isegi, kui su püsisuhe on igati õnnelik. Seksuaalsus on osa inimeseks olemisest: seda ei saa lihtsalt välja lülitada.
Ära oota ka partnerilt absoluutset kehalist ja vaimset pühendumist, kaasa arvatud teistega üldse mitte flirtimist, võib-olla isegi vahel üsna julgel moel. Su partner pole ju robot, vaid samuti inimene. Kui see mõte häirib, leppige kokku, et püüate flirtimisega mitte üksteise silma alla sattuda.
Kuni te endile paarina selged piirid seate ja väldite olukordi, kus oleks liiga kerge üle piiri astuda, pole flirdist või muust süütust mängust hullu. Lihtsalt teadke ennast ja oma piire.
5. Ilma usalduseta võite samahästi kui kohe lahku minna
Vahel võib tekkida tugev soov oma partnerit küsitleda ja lausa üle kuulata. Tahad teada, mis täpselt juhtus ja kellega, pisiasjadeni välja. Või tekib isu tema järel nuhkida, näiteks arvutis või telefonis ringi sobrada, sest imelik kõhutunne, et midagi on juhtunud, lihtsalt ei anna järele.
Isegi sobivaimatel paaridel esineb kõhklusi ja vajadust üksteist küsitleda. Kui usaldamatus juba tekib, ei maksa teha nägu, et see puudub. Meil kõigil on nagunii omanditunne ja vahel natuke armukadedetseda on inimlik.
Aga kui tahad suhet säilitada, pead selliseid hirme kontrolli all hoidma. Pead partnerit lihtsalt usaldama, usaldama, ja usaldama, täpselt nagu tema teeb sinu suhtes.
Kui ei suuda oma halbu tundeid ja mõtteid kontrolli all hoida ning hakkad ka partnerit alatasa süüdistama, tasub suhe pigem lõpetada, sest lähedus põhineb mõistmisel ja teineteise täielikul aktsepteerimisel, kuid kestvad kõhklused ja paranoia ainult lõhuvad suhet.