Kes poleks kuulnud kurtmist, et maailmas on palju vallalisi, aga paremad on tavaliselt juba „võetud”. Ehk siis enamik vallalisi polevat justkui eriti hea suhtematerjal.
Püsisuhe vormib selles olijaid aja jooksul teineteisele sobivamaks niigi, aga millest üleüldse juhinduda, et väärt suhtele alus panna? Amoremi esitab siin 7 üldist juhist, mille järgi sihti seada.
Kohtle teda hästi (nagu tahad, et sind koheldaks)
Kui sa tõesti soovid temaga koos olla, siis ei pea sellele punktile isegi eraldi mõtlema, sest sa kohtled teda juba niigi hästi. Selleks ei pea erilist suhtekogemust olema, et teisega arvestada ning tema jaoks nii füüsiliselt kui ka vaimselt olemas olla.
Et halba kohtlemist siiski suhetes murekohana pidevalt esile tõstetakse, siis ei saa seda nõu siiski eirata. Lühidalt: ära kohtle kaaslast kui endastmõistetavat lisandit oma elule. Ta pole seda. Nii nagu sina, vajab temagi tähelepanu, hoolimist, vahel toetust ja oma hingamisruumi.
Ära sea sõprade arvamust esikohale
Kui su sõbrad on tõesti sõbrad, siis nad on õnnelikud sinu õnne üle ega tee su kaaslast asjata maha. See ei loe, kuidas nemad oma armsamaid kohtlevad – sinu suhe on ikkagi sinu oma ja keegi teine ei saa suhet õnnelikuks muuta, kui ise sellega ei tegele.
Ära vaidle: petmine on petmine!
Palju suhtestressi saab alguse ka sellest, et üks osapool flirdib teistega, või teeb isegi midagi hullemat, aga vahele jäädes hakkab õiendama, et selline tegevus pole petmine.
Petmise kindlaksmääramine on tegelikult lihtne – kui su käitumine armsamat häirib või sulle ei meeldiks, et tema kellegi teisega sama teeb, siis see on petmine. Pole tähtis, kas ta teeb seda lihtsalt „pulli pärast” või on tunded mängus. Ja kui te ei suuda petmise teemal keskteed leida, siis pole suhtel ilmselt tulevikku.
Kuula sisetunnet
Kui sisetunne ütleb, et käitud oma armsamaga valesti, siis tõenäoliselt nii ka on. Ära otsi selle kaitseks argumente, vaid muuda käitumist. Veel hullem on ikkagi halvasti käituda ja siis seda lõputult õigustada. Kui su kaaslane on häiritud, siis ei aita ka osavaimad ratsionaliseeringud, vaid vaja on midagi muuta.
Ära oota suhtelt midagi, mida ise ei paku
See on siinsetest juhistest üks raskemaid, mida tõesti järgida. Ikka tahame ju partnerilt ühes või teises asjas enam, kui ise pakume. Aga tervislik suhe saab põhineda ainult sellel, kui olete võrdsed, ja siis ei saa oodata rohkem, kui ise panustad.
Kaaslane olgu prioriteet
Prioriteet on sõna, mida inimesed valesti kasutavad. Seda ei tohiks üldse mitmuses kasutada: prioriteeti saab olla ainult üks, mis teistest valikutest põhimõtteliselt tähtsamaks on seatud. Ja suhtes on mõistlik seada prioriteediks oma kaaslane. Pere, sõbrad, töö, hobid, lapsed või muu ei saa olla sama tähtsad, kui tahad tervislikku suhet. See ei tähenda muidugi, et pead end alla suruma ja kõike tema järgi tegema... aga prioriteet olgu paigas.
Kui eksid, vabanda
See kehtib inimeste vahel alati, mitte ainult armusuhtes – kui eksid, siis vabanda. Kui oled kaaslast valesti kohelnud, siis pole mõtet tema tundeid maha trampida ja teha nägu, et neil pole mingit tähtsust. Tema halb tunne sellest ei kahane ega kao, et seda lihtsalt eirad.