Mõnel kohe ei vea: kogu aeg suudab ebarahuldava või isegi halva partneri valida. Aga kuidas õiget leida? Me oleme asja uurinud ning reastame populaarsemaid nippe, mis aitavad kohtingumängus positiivsema tulemuseni jõuda.
Muidugi tuleb arvestada, et elus pole garantiisid. Kellegi sobivuse suhtes ei saa päris 100% kindel olla. Ära kiirusta: õpi inimest tundma ja usalda ka oma sisetunnet. Õige partneri valimine õigetel põhjustel on kaunis kunst.
Õpi kuulama
See võib mõjuda üllatavalt, aga sobiva partneri leidmiseks pole vaja palju pimevalikuid teha. Lihtsalt kuula inimesi – nad räägivad sulle ise, millised nad on.
Kui keegi näiteks mainib, et ta on tihti halvas tujus või depressiivne, või ei oska püsisuhtes olla, siis ära võta seda tühja jutuna. Või vähemalt ära looda, et sul õnnestub teda muuta. Ennast saab siiski ainult ise muuta.
Tee testsõitu
Ei, mitte selles mõttes. Tõmba püksid jalga tagasi. Mine sõna otseses mõttes testsõidule või reisile. Auto, bussi või rongiga. Sõit peab kestma kaua, vähemalt 10 tundi. Mis iganes probleeme teie vahel tulevikus tekkida võib, need annavad ennast üsna ruttu märku. Arvesta muidugi, et pikal sõidul või reisil pole temast mõneks ajaks kuhugi pääsu, muutugu isik nii vastumeelseks kui tahes.
Otsi hoolivust
Äsjase või lühikese tutvuse järel on raske öelda, kui suure ja avatud südamega inimene on, aga hea viide on see, kui lahkena ta mõjub. Lahkus teiste suhtes viitab, et tal on südames ruumi ka teiste jaoks peale enda, ja küllap on sarnased ka tema pere ja sugulased, kes teda ju kunagi selliseks õpetanud (oma eeskujuga).
Taolise kena pere osaks saada teeb ka püsisuhte mõnusamaks.
Eelista mittesuitsetajat
Parem, kui su partner ei suitseta, isegi, kui sina teed seda. Mittesuitsetav partner mõjub paljudele nii, et ka nemad hakkavad vähem „mahvima“ või isegi lõpetavad selle kahjuliku harjumuse. Elad kauem/tervemana!
Kas teil on mõnus vestelda?
Otsi enda kõrvale inimest, kellega jutlemine sujub. Mida kauem koos olete, seda rohkem see tegur tähtsust omandab – rohkem kui välimus, rikkus või positsioon ühiskonnas. Kui sa ei saa temaga tähtsatest asjadest rääkida, nii pikalt ja süvitsi kui sulle vaja on, siis teist ei saa tõenäoliselt õnnelikku paari.
Põhiootused peavad klappima
Erinevused võivad tõmmata, aga teatud asjad võiks ühilduda, millega mõlemad nõustuvad. Kui näiteks üks tahab lapsi ja teine ei salli neid, siis pole suhtest pikas plaanis head nahka loota.
Probleeme võivad tekitada paljud asjad, alustades poliitiliste vaadete ja üldise maailmavaate erinevusest – kui üks isik on väga materialistlik ja teine spirituaalne, siis on raske end partnerile päris selgeks teha. Mida vanemaks saame, seda nõudlikumaks selles muutume, et partner mingites põhiasjades sobiks.
Erinevusi peaks ka olema
Kui peate näiteks päeva kahekesi kodus veetma, siis tulevad erinevused teataval määral kindlasti kasuks. Kui olete väga sarnased, hakkab peagi ilmselt üsna igav.
Füüsiline sobivus
Füüsiline sobivus seostub tegelikult rohkem üldise puudutamise kui seksiga. See tähendab, et kui ühele meeldib kangesti partnerit puudutada, peaks ta end siduma sarnase inimesega – muidu üks on pidevast katsumisest ärritunud ja teine partneri „külmusest“ häiritud.
Meie seksisoov on aja jooksul muutuv ning kaldub pikas plaanis vähenema, aga puudutamissoov jääb üldiselt sama suureks või väikseks nagu ikka.
Hoidu kiirest abiellujast
Kui inimene on nõus juba pärast tutvumist peagi abielluma, võib see halb märk olla. Kihlused leiutati hea põhjusega, algselt kestsid need muide ühe aasta ja ühe päeva. Tänapäevased inimesed liiguvad suhtega kiiremini edasi, aga kui tahad kedagi tõesti tundma õppida, on vale enne vähemalt kuue kuu möödumist altari ette jalutada.
Huumor on hea
Leia enda kõrvale inimene, kes suudab sind naerma ajada. Huumorimeel aitab paljudest eluraskustest üle saada. Kui partner suudab sind ka raskes olukorras kasvõi korraks naeratama panna, on sellest suur abi.