Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Paar esimesel kohtingul
Tutvus  |  Suhted

Kohtingud või päris suhe: õpi neil vahet tegema!

Alustuseks tekib paljudel ilmselt tunne, et see on küll üks pentsik pealkiri. Kohtamaskäimine ja suhe on ju nii erinevad asjad, et kes küll on nii juhm, et ei suuda neil vahet teha?

Kui aga teemasse tsipa süveneda, saab selgeks, et selline pealkiri igati õigustatud. Tänapäevaste suhete keerukuse üle on palju kirjutatud ja räägitud.

Digiajastu inimesed on muutunud kaaslasi valides pealiskaudsemaks ja paljud nende valikud vähemalt kõrvalt vaadates üha arusaamatumaks, mistõttu pole ka ime, et paljud suhted lihtsalt ei püsi kaua. 

Mida vähem inimene ennast ja enda suhtevajadusi tunneb ning mida rohkem valib ta kaaslasi ruttu ja pealiskaudselt tutvumisportaalis sirvides, seda vähem on lootust sobivat kaaslast leida, kellega midagi püsivat koos luua.

Asja muudab keerulisemaks ka see, et inimestel on tekkinud väga erinevad arusaamad, mida tähendab lihtsalt kohtamas käimine ja mida tähendab suhe. Mõni keskendub ainult ühele inimesele juba esimese suudluse järel, mõne jaoks pole ka voodisse jõudmine piisav põhjus oma vabadusest loobuda. See, kui keegi nõustub kasvõi õhtul või öösel külla tulema, ei tähenda, et ta otsib sinuga suhet.

AmoreMi toimetus tahab kogu seda teemat aga lihtsamaks muuta, et inimesed võiksid kvaliteetsemaid valikuid teha ja saaksid harvem teistest valesti aru. 

Seetõttu toome siin välja põhiaspektid, mida arvesse võttes on suhet ja niisama ajaviidet (mistahes nimi sellele antakse) kergem eristada.

Tunne

Üks tähtsamaid erinevusi suhte ja niisama kokkusaamise vahel on “see õige” tunne. See tähendab, et kui mõlemad tunnevad, et on suhte alustamiseks valmis, kulgeb kõik kergelt ja muretult.

Kiirustamine võib tekitada aga nende vahel stressi ja konflikte, isegi kui mõlemad osapooled on suhtest huvitatud. Mõnigi meist teab seda olukorda, kus üks juba arvab, et võib suhtest ja meie-vormis rääkida, teine tunneb selle üle veel ebamugavust…

Kuna selle õige punkti tunnetamine võib olla keeruline, tasub tutvuse alguses omavahel palju rääkida, mõistmaks, millised on teise nägemused elust üldisemalt, armastusest, pühendumisest, suhetest. 

Kui kaaslane jääb kidakeelseks, võib see olla ohu märk – näiteks viide, et ta ei taha (veel) pühenduda või vähemalt mitte veel teie vahel toimuvat selgelt sõnastada.

Koos on hea

See, kui kahel inimesel on omavahel koos hea ja mugav olla, on kahtlemata soodne märk, mis annab lootust kahepoolse tõsisema pühendumise jõudmiseks. 

Sellisesse seisu jõudmine muudab aga edasised vestlused suhete ja muudel sarnastel teemal isegi veel tähtsamaks. Miks? Sest kui tutvuse alguses oma hinnanguga mööda panna on ehk piinlikum, siis hiljem viga teha on juba valusam, sest kiindumine on tõenäoliselt juba sügavam.

Ühised plaanid

Ühiste plaanide tegemine ja arutamine on veel üks väga hea märk, et teie vahel tõenäoliselt midagi tõsisemat toimub. Lihtsalt kohtamas käies teevad inimesed tavaliselt ühiseid plaane vähe või üldse mitte. Tõik, et seda juba tehakse, viitab soovile/valmidusele teist rohkem oma elu osana näha.

Soodne lisapunkt on see, kui plaanide tegemine hõlmab kaaslasele oma sõprade või pereliikmete tutvustamist, eriti kui selleks tuleb nendega spetsiaalselt kohtuda, mitte ei juhtunud poes või avalikus kohas kokku.

Usaldamine

Mida rohkem te koos aega veedate ja selle käigus mõlemad end mugavalt tunnevad, seda usutavam on ka usalduse teke. Inimesed hakkavad ennast aina rohkem avama, kaaslasega oma emotsioone, elus aset leidvat ja mõtteid ilma ilustamata jagama jne.

Usaldust juba iseenesest on vaja, et tõsine pühendud suhe alguse võiks saada. Sellel on aga lisaks üks “peidetud” lisaväärtus, millele kohe ei pruugi osata mõeldagi.

Nimelt on teist usaldades väga raske pika aja jooksul oma tegelikku olemust varjata, väljendub see siis sõnade või tegude kujul. 

Kui aga näed, milline on kaaslane siis, kui ta “pidupäevamaski” maha võtab ja võimalikult tavapärase enda moodi on, ütleb see teie pikaajalise sobivuse kohta mõnes mõttes isegi rohkem kui kõik eelnevad punktid kokku. Siis alles näed, kuidas temaga tegelikult koos olla oleks!

Kokkuvõttes 

tuleb tõdeda, et elu ja inimesed muutuvad ning 100% kindlust pole milleski. Muutumatud asjad on vaid surnud asjad, millisena te kindlasti oma tutvust või alanud suhet käsitleda ei taha. 

Ükski “kindel märk” ei garanteeri, et kaks inimest näevad nende vahel toimuvat samamoodi ja viibivad suhtele mõeldes samal leheküljel. Mida rohkem aga soodsaid või ebasoodsaid märke koguneb, seda rohkem võib uskuda, et tutvus liigub mingis kindlas suunas.