“Ta meeldib sulle ja sina meeldid talle. Miks sa teda siis lähedale ei lase?” Kas selline küsimus sõbra või lähedase poolt tuleb tuttav ette?
Inimene tundub igati meeldiv ja vastuvõetav, aga mõte lähisuhtest paneb sind miskipärast tõrkuma. Tõepoolest, milles probleem?
Sellises olukorras on nii endal kui ka teistel oluline mõista, et inimene pole alati ju tõsiseks suhteks valmis. See ei tähenda, et sulle see isik tegelikult ei meeldi. See võib tähendada, et sa ei taha lihtsalt kiirustada. Sa tahad ehk teda veelgi lähemalt tundma õppida, et teada, mis tunne on pika aja jooksul tema lähemal viibida. Testida, kas te kaks olete üksteisele tähtis olemisest tõepoolest huvitatud.
Ja muidugi pole inimene igas eluetapis ka valmis kohustuseks, mida lähisuhe kaasa toob. Sest suhe ei tähenda ainult meeldivaid asju nagu kirglikud puudutused algusaegadel või romantiline käehoidmine kinos või kohvikus teie kolmandal ühisel nädalal…
Suhte loomine pole alati niivõrd lihtne, et kaks inimest meeldivad üksteisele ega taha näha, et teine kellegi kolmandaga koos minema jalutab. See põhjus kellegagi suhet alustada on paraku meie seas üsna levinud, selle asemel, et inimest tasapisi rohkem tundma õppida…
Seda on vahest kibe kuulda, aga see on tõsi: suhtes puudub aeg, mil olete üksteise jaoks garanteeritud. Igaüks võib tutvuda teise atraktiivse isikuga peale sinu, ja temaga lähedaseks saada. Mis silti teie kooslus kannab (vabasuhe, monogaamne lähisuhe, midagi muud), ei mängi siin rolli.
Kiirustada teist inimest oma kaaslaseks nimetama ja hiljem avastada, et teie vahel on põhimõttelisi erinevusi, millest üle ei saa, on kokkuvõttes hullem. Kas teil oleks tulevikku, väärib lähemalt uurimist, seda ei saa koheselt teada.
Selle asemel, et inimest kinni hoida ja talle kohustusi peale suruda (näiteks mitte teistega magada), peaksime otsima inimest, kes tahab nii väga sinuga olla, et ei kaalugi teistega magamist. Ja sa ise peaksid samamoodi tundma. Muidu on see ainult enda ja teise petmine.
Meie kultuur soosib õnneks tänapäeval ka seda, et tutvust ja suhet ei pea kohe sildistama hakkama, kui väga ei soovi. See eemaldab osa survest ja võimaldab teist inimest tundma õppida, ilma et peaks muretsema, kas teisel näiteks käest kinni hoidmine edastab talle või teistele vale signaali.