Nii nagu esmamulje on tohutu tähtsusega päriselus tutvumisel, tuleb veebisuhtluse algatamisel väga tähtsaks pidada esimest kirja või pöördumist. Sa ju ei taha ainult, et ta loeks ja vastaks, vaid ka edasise vestluse vastu huvi tundma hakkaks.
Võiks öelda, et see on netis tutvumise A ja O – see esimene kiri, millega loodad meeldivat võõrast köita. Selle õnnestumiseks peaksid vaeva nägema kõik, nii mehed kui ka naised. Uuringute järgi pole esimene samm sugugi alati mehe teha, iga neljandat netivestlust alustab naine. Ka meie julgustame igati naisi vestluseid algatama, sest see viib sageli sihile.
AmoreMi toimetus loetleb sulle viis tähelepanekut, millega esimest korda kirjutades arvestada.
Ära küsi tema kohtinguelu kohta
Kuidas suhteotsimine edeneb? / Kuidas su viimane suhe lõppes? / Miks sinusugune üldse vallaline on? / Kaua sa juba kaaslast otsid? / Kas ma olen ainuke tuttav, keda sa siit leidnud oled? – siin on valik küsimusi, mida tasub parem heaga vältida.
Varasemate suhete ja seikluste paljastamine tekitavad pingeid ka paljude paaride vahel, kindlasti ei ole hea mõte esimeses kirjas või pöördumises teda kohe kaitsepositsiooni panna, et miks see võõras küll niimoodi pärib.
On muidugi võimalus, et sellised küsimused teda ei häiri, aga tutvumisasjatundjad soovitavad sellega mitte riskida. Kui sa just teda kaitsepositsiooni ei vii, on alati oht, et jätad ise ebakindla mulje.
Ära ole igav
Kes iganes sulle atraktiivne tundub, on tõenäoline, et sa pole ainuke, kellele ta meeldib. Ja kui ta saab sõnumeid ka teistelt võõrastelt, siis võib üsna kindel olla, et suur osa neist on igavad ehk siis hall mass, kõigi teiste moodi.
Aga sina ole huvitav! Ära kirjuta teiste kombel “Tšau, kuidas sul läheb?” või “Sa tundud huvitav / seksikas / põnev” või “Hei kaunitar”. Isegi kui see tema ego paitab, on selline algus liiga tavaline, et hakata kõigi hulgast just kindlasti sulle vastama või, et sellised kirjade teda üldse kõnetama peaks.
Püüa tema tutvumisprofiili kaudu leida infot, mis teeb teda kuidagi eriliseks, ja pigem selle pinnalt kontakti luua. Näiteks kui talle meeldib profiilipiltide või kirjelduse põhjal otsustades tantsimine, ütle esiteks midagi selle kohta. Sa ei saa teada, kui huvitavaks peab ta sind hiljem, küll aga saad sel moel köitvalt läheneda alguses! Igal juhul on kirja saajal meeldiv tõdeda, et oled tema profiiliga juba tutvunud.
Ära mine pikale
Esimene kiri ei tohiks olla pikk. Saada pigem kõigest mõni rida, milles sisaldub üks huvitav mõte ning jää vastust ootama.
Isegi kui sa talle huvitav tundud, ei soovi ta tõenäoliselt kohe poolt su eluloost lugeda, või tutvuda täieliku kollektsiooniga su mõtetest mingil teemal. Tüüpiline tänapäeva inimene loeb õigupoolest vähe, või on tal vähemalt vastumeelsus pikkade tekstide vastu. Ta võib lugeda sadu või tuhandeid chat’i-ridu päevas ja sellest elevust tunda, aga kui need read on kõik korraga tema ees, siis ta… ei viitsi. Lisaks on tal tõenäoliselt teisi tuttavaid, kellega vestelda. Esimene kiri on kergelt teise poole kompamine ja kontakti loomiseks vajalik - pikemad vestlused saad hoida hilisemaks kui näed, et teine pool tunneb sinuga vestluse jätku vastu huvi.
Küsi midagi, mis sind tõesti huvitab
Kuna esimene pöördumine peaks olema lühike, originaalne (mida enamik ei taipaks kirjutada) ja keskenduma millelegi, mis tema tutvumisprofiilist silma jäänud, tasub midagi küsida – midagi, mis sind tema puhul tõesti huvitab.
Aga ettevaatust! Kui sa ainult teeskled huvi tundmist ja tegelikult mõtled ainult tema kuumale välimusele, võib su esimene kiri olla meelitav, aga paigutab sind ennast halli massi hulka.
Kui aga suudad leida küsimuse, mis sind tõesti huvitab, mitte ei varja vaimustust tema välise poole vastu, on see hea viis, kuidas suhtlus üldse sisse seada. Sellisel moel tekkinud kontakt on küll esialgu habras nagu uued suhted ikka, aga omanäolisem ja isiklikum kui enamik kirju, mida ta saab.
Ole aus
Kuna esimene kiri peaks olema lühike ja keskenduma millelegi, mis sind tema juures köitis (peale välimuse), ei ole seal ideaalis palju ruumi sinu isiku tutvustamiseks. Kui aga siiski endast räägid, ole aus ja ära ütle asju, mida ei mõtle või mis pole tõesed. Parem ära isegi teeskle, et tegeled samade hobidega kui tema, lootes kergelt ühist jutuotsa leida.
Kui tutvus süveneb, tulevad valed pea alati välja ning nende silumine ja oma maine taastamine on alati raskemad kui asi väärt on. Muide, kui räägime ausast tutvumisest, siis me ei mõtle, et peaksid esimeses kirjas lendama peale enda intiimvajadustega. Sellega näitad pigem enda nõrkusi kui saavutad reaalselt midagi.
***
Kuna üha rohkem tutvusi algabki kirja teel (netis) ja praegune olukord maailmas soosibki just seda lähenemist, võib öelda, et põnevalt ja kütkestavalt kirjutamine on tähtsam kui eales varem. Kes meist ei tahaks olla see tüüp, kelle nime saatjareal nägemine adressaadi naeratama paneb… Nii et süda rindu ja esimene kiri huvitava võõra poole teele!