Õige kaaslase leidmine internetis saab koroonaajastul uue tähenduse, sellise positiivse. Kuna meie liikumis- ja lõbutsemisvõimalused on pandeemiast tulenenud piirangute tõttu varasemast mõnevõrra ahtamad – ja paljudes välisriikides on asi veel palju-palju hullem –, muutub isegi tähtsamaks digivõimaluste kasutamine.
Sellest on ka omajagu kasu, et enam pole nii kerge kohe kokku saada ja kohtama minna. Miks? AmoreMi toob selle kohta viis head näidet.
Vähem pinnapealsust
Mida see tähendab, et te ei saa enam kohe peale vastastikust „heakskiitmist” kohtingule tõtata? Eks ikka seda, et tuleb reaalselt kulutada rohkem aega ja energiat suhtlemisele ja teineteise tundmaõppimisele.
Pikem tutvumisfaas aitab kindlasti pinnapealsust vähendama ja pakub rohkelt võimalusi välja uurida, et mis tema juures sind ikkagi tõmbab ning kas sellel on tähtsust ka pikema tõsisema suhte perspektiivis.
Veebis tutvumises pole enam imelikku
Ehkki me elame kõrgtehnoloogilisel 21. sajandil ja viiendik sellest on juba läbigi, leidub ikka inimesi, kes digitutvusele halvakspanuga vaatavad – justnagu need oleksid kuidagi vähem eetilised või väärtuslikud kui näost näkku tutvumine.
Praegused piirangud aitavad veebi teel tutvuste otsimist kindlasti veel rohkem igapäevaelu normaalseks osaks teha, kui see juba oli. Ja mis selles halba on, kui sind huvitav isik ei suhtu sinusse veidi kahtlustavalt ainult seetõttu, et lõid esmase kontakti temaga tutvumisportaalis!
Veebisuhtlus kompenseerib seda, mida tavaelus napib
Paljud meist on tundnud, kuidas kodusistumine ja pausile pandud seltskondliku elu tekitavad üksildust ja mingit ähmast kõrvalejäetuse tunnet – justkui teised kõik elaksid tavaviisil edasi, aga sina oled iseendaga üksi jäetud.
Veebisuhtlus aitab sotsiaalse suhtluse puudujääke kindlasti katta. Enamgi veel, saad teistega mitte ainult kergesti sidet hoida, vaid ka uute inimestega tutvuda, kes halli argipäeva oma värskusega kahtlemata põnevamaks muudavad.
Rohkem aega järele mõelda
Veebi teel suhtlemisel on ka mõnevõrra vähem ohtu, et kaaslane muutub ruttu mingil moel nõudlikuks või pealetükkivaks, sundides sind tutvuse edasise käigu kohta ruttu otsuseid tegema.
Muidugi võib see juhtuda ka tutvumisportaalis, aga kuna te ei viibi samas füüsilises ruumis nagu kohtingul, siis on sul alati võimalus tagasi tõmbuda ja teda ootele jätta – et rahulikult järele mõelda, kas sulle sobib, mis suunas ja millise tempoga teie tutvus praegu liigub.
Õpid suhteid rohkem hindama
Vähem või rohkem vabatahtlik „koduarest” toob meid tavapärast suhtlusrohkest elust välja ning meenutab, et ka teised inimesed meie ümber on väärtus, mida ei saa alati garanteeritult võtta.
See võimaldab meil suhteid ja ka tutvuste sobitamist omakorda rohkem hindama õppida, sest kuigi tutvumisportaal on endiselt inimesi tulvil, siis nõuab nendega päriselt kohtumine senisest veidi rohkem pingutust ja planeerimist.
See on aga juba ammu tuntud tõde, et inimene hindab rohkem asju, mille nimel ta pingutama on pidanud – mitte neid, mis niisama lihtsalt sülle jooksevad.